George Michael nie żyje!

George Michael nie żyje!

26 grudnia zmarł George Michael. Słynny piosenkarz miał 53 lata. Przyczyną jego śmierci była niewydolność serca 

Ikona popkultury 

George Michael był jedną z ikon współczesnej popkultury, wszechstronnie uzdolnionym artystą i komozytorem. Georgios Kyriacos Panayiotou urodził sie w 25 czerwca 1963 roku w Londynie. Jego ojciec był Grekiem, a mama Angielką. Na początku lat 80. wspólnie z kolegą ze szkoly średniej założył zespół Wham!. To właśnie wtedy za namową menadżerów wokalista przyjął pseudonim George Michael. Grupa Wham! ma na swoim koncie wiele przebojów, w tym m.in. szlagier każdych świąt Bożego Narodzenia "Last Christmas".

 

W 1986 roku zdecydował się na karierę solową. Jego debiutancki album "Faith" sprzedał się w nakładzie 16 mln egzemlaprzy. Aż 11 singli George'a dotarło do pierwszego miejsca brytyjskich list przebojów. Jego największe przeboje to: Careless Whisper, Faith, Freedom! '90 czy Outside.

To był fatalny rok dla wszystkich fanów muzyki. Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy odeszli m.in. Davida BowiePrince i Leonard Cohen. Madonna na Twitterze dosadnie skomentowała zaistniałą sytuację: "Czy 2016 może już spier...ać?"  

 

 


Greatest Hits of George Michael 

26 grudnia o godzinie 20 w GOLD Hits zagramy największe przeboje George'a Michaela, w tym jego największe solowe hity, piosenki nagrane z grupą Wham!, a także duety z Arethą Franklin, Eltonem Johnem i Queen. Włączcie o 20 GOLD Hits!

Więcej na Facebooku GOLD Hits!