Mój profil
Koncert
Koncert Queen & Adam Lambert coraz bliżej – 4 ciekawostki o zespole, których nie znaliście!

Koncert Queen & Adam Lambert coraz bliżej – 4 ciekawostki o zespole, których nie znaliście!

Data: 08.11.2017 - 08.11.2017
Miejsce: Atlas Arena, Łódź

fot. Wikimedia Commons/Diana Kat

Zespół Queen już 6 listopada 2017 roku zagra w łódzkiej Atlas Arenie. Ten niesamowity koncert organizuje agencja Prestige MJM.

Grupa od kilkudziesięciu lat ma rzesze wiernych fanów na całym świecie – polscy wielbiciele kultowego zespołu już za niecały miesiąc mają szansę zobaczyć swoich idoli na żywo. Razem z Queen zagra też Adam Lambert – 35-letni wokalista, który w 2012 roku zastąpił  nieżyjącego już legendarnego frontmana zespołu, Freddiego Mercury’ego, i godnie zajał jego miejsce.

Z okazji zbliżającego się koncertu zestawiliśmy dla Was 4 ciekawostki o grupie Queen:

1. Zespół powstał w 1970 roku, ale pierwsze występy muzycy grali jako grupa „Smile”. To Freddie Mercury zaproponował nazwę „Queen”, chociaż mogło się to wydać kontrowersyjne - w tamtym okresie było to potoczne i wulgarne określenie homoseksualisty.

2. Grupa ma na swoim koncie rekord Guinessa! Ich piosenki przez aż 1 389 tygodni utrzymywały się na liście przebojów UK Albums Chart. Tym samym zepchnęli z piedestału dotychczasowych liderów – zespół The Beatles (1 293 tygodni) i Elvisa Presleya (1 280 tygodni).

3. Pierwszy na świecie teledysk powstał do „Bohemian Rhapsody”, wielkiego przeboju zespołu Queen z 1975 roku - powstał on w ciągu zaledwie 4 godzin (!) i kosztował jedynie 4,5 tysiąca funtów.

4. Powstaje film o zespole Queen i jego nieodżałowanym wokaliście - Freddim Mercurym. Produkcja  będzie nosić tytuł „Bohemian Rhapsody”, a jego premiera zaplanowana jest na 25 grudnia 2018 roku. Za obraz odpowiedzialny jest Bryan Singer, reżyser takich hitów kinowych  jak „X-Men” czy „Podejrzani”.

Koncert legendarnego zespołu na pewno będzie niezapomnianym wydarzeniem - do zobaczenia pod sceną!

Zobacz też
Komentarze: 0
Aby dodać komentarz Zaloguj