Facebook
Instagram
Sklep
News

2Cellos powraca! Genialni wiolonczeliści znowu zagrają w Polsce!

2Cellos powraca! Genialni wiolonczeliści znowu zagrają w Polsce!

Po wielkim sukcesie listopadowego koncertu w Warszawie 2Cellos ponownie zagrają w Polsce! Tym razem wystąpią 18 maja 2018 roku w gdańskiej Ergo Arenie i 19 maja 2018 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Warto przypomnieć, że na koncert w Warszawie wszystkie bilety zostały sprzedane zaledwie w ciągu miesiąca!

Słoweńsko-chorwacki duet 2Cellos tworzą Luka Sulic i Stjepan Hauser - wykształceni muzycy klasyczni i mistrzowie wiolonczeli. Ich wspólna przygoda zaczęła się w 2011 roku kiedy nagrali we własnej aranżacji przebój Michaela Jacksona „Smooth Criminal” i wrzucili go na YouTube. Dzisiaj słuchają ich wszyscy i to na całym świecie, a odsłony ich kolejnych wersji przebojów liczone są w dziesiątkach milionów! Trzeba dodać, że niemal wszystkie koncerty z udziałem 2Cellos odbywają się przy komplecie publiczności.  

W ciągu sześciu lat 2Cellos nagrali 4 płyty z wielkimi utworami i udowodnili, że kawałki, które dobrze znamy, w ich aranżacji brzmią równie dobrze, jeśli nawet nie lepiej.

Chodzi o to, aby pokazać wiolonczelę w innym świetle, żeby ją pokazać młodszemu pokoleniu – ile jest możliwości w tym instrumencie i co da się z nim zrobić. A gdy mamy dwie wiolonczele grające razem, to są właściwie nieskończone możliwości – mówił niedawno w jednym z wywiadów Luka Sulic.

Wśród ich wiernych fanów są m.in. Barack Obama czy królowa Elżbieta II.

Ich największym muzycznym marzeniem jest zagranie z Rolling Stones'ami. Słynne "Satisfaction" już włączyli do swojego repertuaru, podobnie jak utwory takich wykonawców jak: U2, Guns N' Roses, Nine Inch Nails, Sting, Coldplay, Nirvana, Muse, Kings of Leon AC/DC, Prodigy czy Avicii.

Po sukcesie tegorocznego niesamowitego koncertu w Warszawie, zespół 2Cellos będą mogli zobaczyć także widzowie innych miast. Duet wystąpi 18 maja 2018 w gdańskiej Ergo Arenie oraz 19 maja 2018 w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety na oba koncerty będzie można nabywać od piątku 22 grudnia 2017 roku poprzez strony www.bilety.imprezyprestige.com i eBilet oraz w salonach sieci Empik.

Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.

Zobacz też