News

Blue Monday to najbardziej depresyjny dzień w roku. Dlaczego?

Blue Monday to najbardziej depresyjny dzień w roku. Dlaczego?

fot. pixabay.com

Kiedy w 2022 roku wypada Blue Monday? Jest nazywany najbardziej depresyjnym dniem w roku.

Retrogradacja Merkurego 2022 – co to jest i od kiedy do kiedy trwa? >> 

Blue Monday: co to jest?

Termin Blue Monday nie jest oficjalnym pojęciem naukowym, ale został stworzony przez brytyjskiego psychologa Cliffa Arnala w 2004 roku. Na podstawie specjalnego wzoru matematycznego udało mu się wyliczyć datę, na którą przypada właśnie Blue Monday. Na to, że jest nazywany najbardziej depresyjnym dniem w roku ma wpływ kilka czynników. 

Co Cliff Arnal zawarł w swoich obliczeniach? Psycholog brał pod uwagę takie aspekty jak czynniki astronomiczne (krótki dzień i mała ilość słońca), ekonomiczne (mniejsza ilość pieniędzy ze względu na wyprzedaże, okres świąteczny i spłaty kredytów) oraz psychologiczne (niedotrzymanie nowych postanowień noworocznych). To pomogło mu w obliczeniu, że Blue Monday wypada w styczniu.

Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku, obchodzimy od 2005 roku.

Blue Monday 2022: kiedy wypada? [DATA]

Blue Monday wypada zawsze w styczniu, w trzeci poniedziałek miesiąca. W 2022 roku Blue Monday przypada na poniedziałek 17 stycznia.

Co ciekawe, kilka lat później Arnal przyznał, że metodę obliczenia stworzył dla jednej z agencji PR, która pracowała nad reklamą wycieczki jednego z biur podróży. Wycieczka miała pomóc pokonać chandrę i przygnębienie.

Turcja oficjalnie zmienia nazwę. Jak teraz będzie nazywał się kraj? >>

Trzymajcie sie w Blue Monday! ;-)

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.