News

Coco: polskie piosenki z filmu. Która najlepsza?

Coco: polskie piosenki z filmu. Która najlepsza?

fot. youtube.com/DisneyPolskaVEVO

Która polska piosenka z filmu Coco jest najlepsza? To jest naprawdę trudny wybór, a dobrych odpowiedzi jest wiele ;-).

Film Coco miał swoją premierę w 2017 roku i od razu podbił serca nie tylko najmłodszych widzów. Historia chłopca imieniem Miguel oraz jego rodziny z pewnością wzruszyła niejedną osobę. Na szczególną uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa i piosenki, które pojawiają się w filmie.

Kevin Sam W Nowym Jorku: tak wyglądają dziś aktorzy kultowego filmu! >>

Coco – informacje o filmie

Coco skupia się na 12-letnim Miguelu, który zaplątuje się w tajemnicę liczącą już 100 lat. Pewne wydarzenia sprawiają, że doprowadza on do niezwykłego rodzinnego spotkania zarówno tych żyjących, jak i już martwych członków swojej familii czytamy w opisie filmu na portalu naekranie.pl.

Produkcja była zdobyła nominacje do 40 różnych statuetek, a wygrała aż 31 nagród. Bajka Coco wygrała m.in. dwa Oscary, za najlepszą piosenkę Remember Me i w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany.

Kasia Chojnacka – kim jest Angelika z filmu Wszyscy Moi Przyjaciele Nie Żyją? >>

Coco – polskie piosenki, dubbing

W polskiej wersji językowej możemy usłyszeć m.in. Michała Rosińskiego (Miguel), Agatę Kuleszę (Mama Imelda), Macieja Stuhra (Hector), Bartosza Opanię (Ernesto De La Cruz), Ewę Szykulską (Abuelita), Teresę Lipowską (Prababcia Coco) oraz Julię Jaremę (Mała Coco).

Teksty polskiej wersji piosenek przygotował Michał Wojnarowski.

Oprócz obsady ważny jest chór towarzyszący głosom bohaterów w piosenkach. Jak podaje portal dubbing.pl w jego skład weszli: Aneta Emilia Figiel, Zosia Nowakowska, Anna Frankowska, Paulina Łaba, Anna Sochacka, Olga Szomańska, Katarzyna Owczarz, Paulina Janczak, Kacper Andrzejewski, Adam Krylik, Krzysztof Pietrzak, Kuba Jurzyk, Paweł Kubat, Daniel Wojsa, Tomasz Steciuk, Wojciech Dmochowski.

Najpopularniejszą piosenką jest Pamiętaj mnie (Remember me), która promowała bajkę i w oryginalnej wersji zdobyła Oscara. W polskiej wersji językowej Pamiętaj mnie wykonuje Bartosz Opania oraz Maciej Sztur i Julia Jarema w wersji kołysanki.

Utwór Uno Poco Loco nie dostał swojego polskiego tytułu, ale mieszanka hiszpańsko-polska przypadła do gustu polskim widzom. Zapewne niejedna osoba razem z Miguelem i Ernesto De La Cruzem śpiewała piosenkę Cały świat es mi familia, co oznacza "cały świat jest moją rodziną" :-).

W Coco pojawiły się także takie utwory jak Wie każdy, kim jest Juanita, La Llorona czy Corazón.

Poniżej możecie ich posłuchać.

Siostra Julii Wieniawy jako Beth Harmon z Gambit Królowej! Podobna? >>

Która z piosenek jest Waszą ulubioną?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.