Mój profil
News

Fenomen 2Cellos. Za co kochają ich fani?

Fenomen 2Cellos. Za co kochają ich fani?

fot. materiały prasowe

Przełamują gatunki muzyczne i wynoszą wiolonczele w zupełnie inny wymiar. Już wiemy, że 2Cellos nie mają żadnych ograniczeń w występach na żywo. Są tak samo imponujący grając Bacha i Vivaldiego, jak i wtedy, gdy z zacięciem godnym największych gwiazd scen prezentują utwory AC/DC czy Rolling Stones. Za co jeszcze fani kochają Lukę i Stjepana, którzy już w maju zagrają w Polsce?

2Cellos zyskali sławę w 2011 roku, kiedy to nagrali własną wersję hitu „Smooth Criminal” Michaela Jacksona i wrzucili ją do sieci. Odtąd wydarzenia potoczyły się błyskawicznie: niemal natychmiast podpisali rekordowy kontrakt z wytwórnią Sony Masterworks, specjalizującą się w muzyce klasycznej, a sir Elton John zaprosił ich na swoją trasę koncertową. Po niej zaczęli samodzielną karierę, koncertując na całym świecie.

Największe grono fanów wiolonczeliści mają w Azji. W Chinach Luka i Stjepan są do tego stopnia uwielbiani, że po trasie koncertowej w 2015 roku, 20 stycznia ogłoszony został „Dniem 2Cellos”!

Duet doceniają nie tylko jego fani. Na swoim koncie wiolonczeliści mają współpracę z największymi gwiazdami zarówno klasycznych, jak i rockowo-popowych scen. Obok Eltona Johna warto wymienić tutaj innych popowych wykonawców, jak choćby George Michael i Zucchero, rockmenów  - Stevena Tylera, Steva Vai oraz zespoły Red Hot Chili Peppers czy Queens of the Stone Age. Na liście znanych artystów są też tenor Andrea Bocelli, światowej sławy dyrygent Zubin Mehta (współpracował z Trzema Tenorami), pianista Lang Lang, kompozytor muzyki filmowej James Newton Howard, a także producenci muzyczni T Bone Burnetti i Bob Ezrin (ten drugi współpracował z gigantami rocka, m.in. z zespołami Pink Floyd i Deep Purple i wokalistami Rodem Stewartem i Peterem Gabrielem).

Nie pozostaje nic innego, jak przyjść na koncert i samemu przekonać się o fenomenie 2Cellos! Taka okazja nadarzy się w tym roku aż dwukrotnie: 18 maja duet wystąpi w gdańskiej Ergo Arenie, a dzień w krakowskiej Tauron Arenie. Na obydwa koncerty wejściówki można nabywać za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik. Występy 2Cellos w Polsce organizuje agencja Prestige MJM. 

Zobacz też: Fergie nie pojawi się na nowej płycie The Black Eyed Peas! Zastąpi ją… Nicole Scherzinger?!

Zobacz też
Komentarze: 0
Aby dodać komentarz Zaloguj