Facebook
Instagram
Sklep
News

George Michael nie żyje!

George Michael nie żyje!

26 grudnia zmarł George Michael. Słynny piosenkarz miał 53 lata. Przyczyną jego śmierci była niewydolność serca 

Ikona popkultury 

George Michael był jedną z ikon współczesnej popkultury, wszechstronnie uzdolnionym artystą i komozytorem. Georgios Kyriacos Panayiotou urodził sie w 25 czerwca 1963 roku w Londynie. Jego ojciec był Grekiem, a mama Angielką. Na początku lat 80. wspólnie z kolegą ze szkoly średniej założył zespół Wham!. To właśnie wtedy za namową menadżerów wokalista przyjął pseudonim George Michael. Grupa Wham! ma na swoim koncie wiele przebojów, w tym m.in. szlagier każdych świąt Bożego Narodzenia "Last Christmas".

 

W 1986 roku zdecydował się na karierę solową. Jego debiutancki album "Faith" sprzedał się w nakładzie 16 mln egzemlaprzy. Aż 11 singli George'a dotarło do pierwszego miejsca brytyjskich list przebojów. Jego największe przeboje to: Careless Whisper, Faith, Freedom! '90 czy Outside.

To był fatalny rok dla wszystkich fanów muzyki. Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy odeszli m.in. Davida BowiePrince i Leonard Cohen. Madonna na Twitterze dosadnie skomentowała zaistniałą sytuację: "Czy 2016 może już spier...ać?"  

 

 


Greatest Hits of George Michael 

26 grudnia o godzinie 20 w GOLD Hits zagramy największe przeboje George'a Michaela, w tym jego największe solowe hity, piosenki nagrane z grupą Wham!, a także duety z Arethą Franklin, Eltonem Johnem i Queen. Włączcie o 20 GOLD Hits!

Więcej na Facebooku GOLD Hits!