News

Kraina Lodu 2: Elsa jest lesbijką?

Kraina Lodu 2: Elsa jest lesbijką?

Fot. YouTube.com/DisneyFilmy

Księżniczka Elsa z Krainy Lodu jest lesbijką? Fani animacji są przekonani, że bohaterka Disneya jest homoseksualistką. 

Kraina lodu 2 – recenzja filmu >>  

Kraina Lodu 2: premiera, opis filmu, obsada

Premiera Krainy Lodu 2 w Polskich kinach odbędzie się 22 listopada. Tak jak w przypadku pierwszej części, reżyserami animacji zostali Chris Buck i Jennifer Lee. Głosu postaciom użyczają m.in. Kristen Bell (Anna), Idina Menzel (Elsa), Jonathan Groff (Kristoff), Santino Fontana (Hans) i Josh Gad (Olaf).

Akcja Krainy Lodu 2 rozgrywa się 3 lata po wydarzeniach z pierwszej części animacji. Księżniczki Anna i Elsa ruszają w podróż do Zaczarowanego Lasu, żeby szukać pomocy dla królestwa Arendelle. Puszcza jest pokryta mgłą od czasu, kiedy królewskie wojsko stoczyło tam walkę z tajemniczym plemieniem.

Przypomnijmy, że pierwsza część filmu została uznana za najbardziej dochodową animację w historii kina (na całym świecie zarobiła ponad miliard dolarów) i otrzymała dwa Oscary – za najlepszy długometrażowy film animowany oraz za najlepszą piosenkę (Let It Go).

Będzie Kraina Lodu 3? Jeden z aktorów zna odpowiedź! >> 

Czy Elsa z Krainy Lodu jest lesbijką?

Już w 2013 roku, kiedy premierę miała pierwsza część Krainy Lodu, niektórzy widzowie zaczęli podejrzewać, że księżniczka Elsa jest lesbijką. Fani zauważyli, że księżniczka raczej nie interesuje się mężczyznami, a całą uwagę skupia na swojej siostrze – Annie. Niektórzy twierdzili nawet, że słynna piosenka Let It Go, w którym Elsa ogłasza, że w końcu jest sobą, to rodzaj coming outu. Dodatkowo moc, którą włada księżniczka towarzyszy jej od dziecka i to właśnie przez nią Elsa od zawsze jest „inna”. To właśnie nadprzyrodzone zdolności mają być metaforą orientacji seksualnej księżniczki. 

To nie wszystko. W 2016 roku w internecie pojawił się hashtag #GiveElsaAGirlfriend, pod którym fani nawołują, żeby "dać Elsie dziewczynę". Miała powstać nawet petycja, w której widzowie Krainy Lodu prosili twórców filmu, żeby w drugiej części okazało się, że Elsa jest homoseksualistką. Według nich bajka uczyłaby najmłodszych widzów tolerancji i pokazywała, że na świecie żyją ludzie o różnej orientacji seksualnej.

Kraina Lodu 2 - ta piosenka to hit. Co jeszcze trzeba wiedzieć o filmie? >> 

Na prośby widzów odpowiedziała podobno reżyser Jennifer Lee i przyznała, że prośby fanów „są jak najbardziej możliwe do spełnienia”.

Czy Elsa jest lesbijką? Odpowiedź na to pytanie być może poznamy po obejrzeniu Krainy Lodu 2. ;-) Film w polskich kinach możecie zobaczyć od 22 listopada. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I'd love for this to happen! #giveelsaagirlfriend

Post udostępniony przez Sherrie🐝 (@distinctlackofspace)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#giveelsaagirlfriend ( ͡° ͜ʖ ͡°) true xD

Post udostępniony przez Wolfe (@gacha_wolve)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna❤ the real one (@princess__anna__2)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Frozen 2 Movie ❄️ (@frozen2_)

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj