News

Macie już bilety na Mayday 2017? Wciąż możecie je WYGRAĆ!

Macie już bilety na Mayday 2017? Wciąż możecie je WYGRAĆ!

Co wiecie o Mayday? Prawdziwi fani pewnie wiedzą o nim wszystko, a dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej, przypominamy kilka ciekawostek dotyczących tej imprezy. Do kolejnej polskiej edycji tego wydarzenia zostało zaledwie 3 tygodnie.

Mayday to halowa impreza cykliczna, która plasuje się jako jeden z największych festiwali muzyki elektronicznej. Po raz pierwszy zorganizowana została w 1991 roku w Berlinie. Odbywa się raz w roku - 30 kwietnia w Westfalenhallen w Dortmundzie oraz 10 listopada w katowickim Spodku (od 2013 roku w pierwszą lub drugą sobotę listopada). W tym roku szczęśliwie odbędzie się właśnie 10 listopada!

10 listopada 2000 roku Mayday po raz pierwszy został zorganizowany poza terenem Niemiec. Organizacją zajęła się firma Mayday Polska oraz producent wyrobów tytoniowych Spike, którzy na miejsce wydarzenia wybrali katowicki Spodek. W festiwalu oficjalnie uczestniczyło około 6 tysięcy osób, a zagrali między innymi: Members of Mayday, Mr. X & Mr. Y, Westbam, Mark Spoon, Hardy Hard, Monika Kruse, Lexy & K-Paul, Taucher, Frank Muller, I.C.O.N., Krisb, DJ Jaco, Pulp, DJ Drwal - w sumie 15 DJ-ów i 3 live-acty.

Już w 2006 roku frekwencja sięgnęła 18 tysięcy osób na widowni, a w 2010 roku festiwal musiał rozszerzyć działanie – po raz pierwszy zaproszeni goście grali na aż 3 scenach.

Wszystkie informacje o tym kto zagra na tegorocznej edycji znajdziecie TUTAJ. Z kim widzimy się pod sceną?

Pamiętajcie!

Wciąż możecie wygrać swoje podwójne wejściówki na Mayday 2017 – po wskazówki jak to zrobić wpadajcie TUTAJ!

Zobacz też