News

Śnieżny Księżyc 2020. Co to jest i kiedy oglądać?

Śnieżny Księżyc 2020. Co to jest i kiedy oglądać?

Fot. Pixabay.com

Śnieżny Księżyc już tuż-tuż. Co to jest i kiedy oglądać to niezwykłe zjawisko? Sprawdźcie koniecznie, żeby go nie przegapić!

Ciężarna Małgorzata Rozenek w Simpsonach? To TRZEBA zobaczyć >> 

Śnieżny Księżyc – kiedy oglądać?

W dniach 7-11 lutego 2020 roku będziemy mogli obserwować pełnię Księżyca. W tym roku to zjawisko będzie wyjątkowe, ponieważ ma być jedną z największych pełni, które zobaczymy w ciągu najbliższych miesięcy.

Z kolei w nocy z 8 na 9 lutego zobaczymy sam Śnieżny Księżyc. Satelita zacznie wschodzić w sobotę 8 lutego wcześnie, bo już od godziny 15.29. Wysoko na niebie pojawi się prawdopodobnie o  23.34. Fani astronomii będą mogli podziwiać jego pełnię do 7.39 w niedzielę 9 lutego.

Prognozy pogody na drugi weekend lutego 2020 roku są optymistyczne (niemal bezchmurne niebo w całym kraju), więc pełnia Śnieżnego Księżyca powinna być doskonale widoczna. Zjawisko będziecie mogli oglądać zarówno w mieście, jak i poza nim, jednak najlepiej obserwować pełnię Śnieżnego Księżyca z dala od sztucznie oświetlonych miejsc.

Zenek Martyniuk będzie miał WŁASNĄ GRĘ! Podano datę premiery >> 

Śnieżny Księżyc – skąd się wzięła nazwa?

Mówi się, że nazwa Śnieżny Księżyc pojawiła się jeszcze za czasów rdzennych Amerykanów. Pełnia określała wtedy porę, w której pojawiały się największe opady śniegu.

Będziecie podziwiać Śnieżny Księżyc w tym roku?

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#nightmoon #epickiksiezyc lepiej to wygląda gołym okiem #snieznyksiezyc

Post udostępniony przez Michał Gębal (@nie_tylko_komputery)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Łysy...? Lubię na niego patrzeć ale jego towarzystwo zawsze źle na mnie wpływa... Noce niespokojne mam i Miśka zresztą też a Funia widzi duchy i zjawy ze zdwojoną siłą... O wpływie księżyca na ludzi, zwierzęta i przyrodę rozpisywać się nie będę, bo ta wiedza jest powszechnie dostępna napiszę tylko, że Jutro przypada najjaśniejsza i największa pełnia 2019 roku tym razem nazywa się Snow Moon - Pełnia Śnieżnego Księżyca... tak więc będzie się działo ? ____________________________ #noc #ksiezyc #drzewa #snowmoon #śnieżnyksiężyc #nocneniebo #fotografiaamatorska #kobietykfs #kobiecafotoszkoła #naturephotography #blissfulphotoart #tv_depthoffield #tv_fadingbeauty #9vaga_naturemiracles9 #fiftyshades_of_nature #zonephotographer #księżycowyspektaklnaniebie #nature_perfection #the_mirrow_of_our_souls #loves_united_poland #nikonphoto #dobranoc #kończysiędzień

Post udostępniony przez #????????????????????? ??? (@tanczaca_z_aparatem)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.