Reklama
placeholder
News

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu już 16 listopada. Czy ten rynek czeka rewolucja?

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu już 16 listopada. Czy ten rynek czeka rewolucja?

fot. Pixabay.com/Alexas_Fotos

Reklama
Reklama
placeholder

16 listopada 2023 roku obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. To wyjątkowe święto co roku przypada na trzeci czwartek listopada. W Polsce obchodzimy je od 1991 roku, czyli od aż 32 lat. 

Jeśli walczysz z nikotynizmem i szukasz punktu zaczepienia, by rozstać się z nałogiem, a nie działa na Ciebie rzucanie palenia tytoniu „od poniedziałku” czy „od 1 stycznia” to to święto będzie świetną datą na ponowną walkę o zdrowie. Tego dnia miliony palaczy na całym świecie powiedziały „stop” paleniu. Niech inni będą dla Ciebie motywacją – nie jesteś sam w chęci pozbycia się nałogu. 

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach obserwujemy ogromne zmiany na rynku tytoniowym. W całej Europie notuje się duży spadek zainteresowania tradycyjnymi papierosami - w wielu krajach ich ceny są horrendalne i trwa mocna kampania antynikotynowa, dzięki której ludzie albo rezygnują z tytoniu, albo „przerzucają się” na mniej szkodliwe alternatywy. Wystarczy rozejrzeć się po półkach w sklepach, żeby zauważyć, że nowe urządzenia do podgrzewania tytoniu pojawiają się jak grzyby po deszczu, a największe marki tytoniowe prześcigają się w pomysłach. Coraz częściej w przestrzeni publicznej spotykamy osoby z fikuśnymi, kolorowymi podgrzewaczami w dłoni, a coraz rzadziej na szczęście obserwujemy chmury trującego dymu z tradycyjnych papierosów. Czy ten rynek czeka prawdziwa rewolucja?

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2023: alternatywy dla tradycyjnych papierosów „przejmują władzę”

Oczywiście najlepszym wyborem dla naszego zdrowia, kondycji i portfela jest całkowite rzucenie „śmierdzącego” nałogu. Niewielu jednak potrafi pożegnać się z „dymkiem” od ręki – tu z pomocą przychodzą m.in. podgrzewacze tytoniu z wkładami bez substancji smolistych, waporyzatory z możliwością dobierania coraz niższej dawki nikotyny czy saszetki nikotynowe. Dodajmy, że Parlament Europejski zatwierdził jakiś czas temu raport Komisji Specjalnej ds. Walki z Rakiem (BECA), twierdząc, że skutki tzw. „wapowania” będą musiały być porównywane ze zdrowiem osób palących, a nie ze zdrowiem osób, które nie palą. Pierwszy raz w historii instytucja europejska formalnie uznała rolę e-papierosów w procesie rzucenia palenia. Wszystko wskazuje jednak na to, że tę branżę czekają kolejne wyzwania, a wkrótce doczekamy się jeszcze mniej inwazyjnych alternatyw. 

W ostatnich tygodniach na polskim rynku pojawiła się kolejna - mieszanka rooibos z dodatkiem nikotyny, dostępna pod nazwą VEO i przeznaczona do podgrzewania w specjalnie dedykowanym urządzeniu, na zasadzie znanej już na przykład dotychczasowym użytkownikom podgrzewaczy tytoniu. Dlaczego może być to istotna informacja dla tej grupy? Otóż nowe wkłady z mieszanki rooibosa oferują szeroki wybór smaków, a to jest jeden z niezwykle istotnych czynników powodujących, że – na przykład dotychczasowi  „tradycyjni” palacze  -decydują się na przerzucenie na inną kategorię zawierającą nikotynę. Czy VEO, czyli mieszanka rooibosa z nikotyną do podgrzewania na długo pozostanie najnowszą nikotynową alternatywą i zyska uznanie konsumentów? Tego jeszcze nie wiemy, ale za wszystkich pragnących pozbyć się nałogu trzymamy kciuki.

16 listopada, czyli w Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, na antenie 4FUN.TV w paśmie Pora Obiadowa pokażemy Wasze sposoby walki z nikotynizmem. Bądźcie z nami od 15:00! 
 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama