Facebook
Instagram
Sklep
News

Wiemy, kto zaśpiewa na inauguracji Donalda Trumpa!

Wiemy, kto zaśpiewa na inauguracji Donalda Trumpa!

Ceremonia zaprzysiężenia kolejnego prezydenta Stanów Zjednoczonych to wydarzenie bezprecedensowe nie tylko ze względów politycznych. Przyjęło się, że uroczystość uświęcają także występy największych amerykańskich gwiazd muzyki. Zazwyczaj lista chętnych do zaśpiewania dla kolejnego prezydenta jednego z największych i najważniejszych krajów świata nie miała końca. Tym razem było jednak inaczej.

Poszukiwany/poszukiwana

Środowisko muzyczne od początku niezwykle krytycznie nastawione było do kandydata republikanów na urząd 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W czasie niezwykle zaciętej kampanii największe gwiazdy pop opowiedziały się bowiem po stronie kandydatki demokratów Hillary Clinton. Wsparcia udzielili jej m.in.: Katy Perry, Demi Lovato, Miley Cyrus, Kanye West, Pharrell Williams, Justin Timberlake, Jennifer Lopez, Madonna, Cher, Beyonce, Lady Gaga, Mary J. Blige i Britney Spears. Nic więc dziwnego, że nowa ekipa miała nie lada problem ze zalezieniem chętnych do zaśpiewania 20 stycznia 2017.

Początkowo pojawiła się informacja, że przed Trumpem wystąpi Elton John. Brytyjczyk od razu zaprzeczył jednak takim doniesieniom i wyraził swoje niezadowolenie z faktu nielegalnego wykorzystania jego piosenek „Rocket Man" i "Tiny Dancer" w czasie wieców kandydata republikanów.

W końcu się udało! 

Po długich poszukiwaniach udało się wreszcie znaleźć kogoś, kto pochwali się swoim wokalnym talentem przed Donaldem Trumpem. Już wiadomo, że w czasie inauguracji dla nowego prezydenta USA wystąpi Andrea Bocelli. Na uroczystości pojawi się również młoda operowa wokalistka, Jackie Evancho, która zajęła 2. miejsce w programie "America's Got Talent”. Nie wyklucza się też duetu 16-latki i słynnego tenora.

Przypomnijmy, że na inauguracjach kadencji Baracka Obamy wystąpiły Beyonce (2013 rok) i Aretha Franklin (2009 rok) - żadna z nich nie przyjęła wynagrodzenia za pojawienia się na ceremonii w Waszyngtonie.

Andrea Bocelli to niekwestionowana gwiazda muzyki klasycznej. Do tej pory nagrał 15 albumów studyjnych, których nakład przekroczył 80 milionów egzemplarzy. Szerokiej publiczności Andrea znany jest głównie z występu z Sarah Brightman.