Mój profil
News

Wspominamy gwiazdy muzyki i ich największe przeboje. Kogo nadal lubicie słuchać?

Wspominamy gwiazdy muzyki i ich największe przeboje. Kogo nadal lubicie słuchać?

fot. Wikimedia Commons/Rama

Wiele największych gwiazd, które przez swoją muzykę zjednały sobie całe rzesze fanów, nie ma już wśród żywych. Postanowiliśmy uczcić ich pamięć i zrobić zestawienie najlepszych kawałków, jakie przez całe lata kochaliśmy i słuchaliśmy z zamiłowaniem, a do dzisiaj stanowią wielką wartość w kanonie muzyki popularnej.

Amy Winehouse

Charyzmatyczna wokalistka o wielkim głosie pochodziła z rodziny o tradycjach jazzowych. Sama piosenkarka tworzyła w rytmach nie tylko jazzu, ale też soulu i R&B. Zmarła w 2011 roku w wieku niespełna 28 lat w Londynie.

George Michael

George Michael, właściwie Georgios Kyriacos Panayiotou, swoją karierę zaczynał w zespole Wham!, co zaowocowało ponad dwudziestoletnią solową karierą. Wokalista po chorobie serca zmarł w 2016 roku mając na swoim koncie 5 albumów, z których każdy zdobył międzynarodowe uznanie.

Michael Jackson

Nieodżałowany Król Popu ma specjalne miejsce w historii muzyki popularnej – zrewolucjonizował sposób kręcenia wideoklipów i wielką sławę zdobył dzięki swoim autorskim ruchom tanecznym, które przez dekady naśladowali fani na całym świecie. Wywarł wpływ na całe pokolenia wykonawców popu, hip hopu i R&B. Zmarł w 2009 roku w wieku 51 lat.

Prince

Najbardziej znany jako wokalista i gitarzysta, grał także na instrumentach klawiszowych i perkusji. Autor tekstów i kompozytor, zajmował się także produkcją muzyczną i aranżacją swoich utworów. Tworzył pod inspiracją muzyki Jimiego Hendrixa i wydał aż 39 (!) albumów studyjnych i 13 minialbumów.

Freddie Mercury

Wieloletni frontman zespołu Queen odszedł 26 lat temu, ale jego dokonania do dzisiaj wspominają fani na całym świecie. Wielokrotnie wyróżniany tytułem jednego z najlepszych wokalistów w historii muzyki popularnej, autor takich utworów jak „Bohemian Rhapsody”, „We Are the Champions”, „Somebody to Love”, „Killer Queen” czy „Crazy Little Thing Called Love”.

Chester Bennington

Samobójcza śmierć wokalisty w lipcu 2017 roku wstrząsnęła fanami. Artysta miał na swoim koncie 7 krążków wydanych z grupą Linkin Park - jednym z najbardziej utytułowanych zespołów rockowych ostatnich lat.

Zobacz też
Komentarze: 0
Aby dodać komentarz Zaloguj