News

Zmiana czasu 2020: kiedy przestawiamy zegarki? To już blisko

Zmiana czasu 2020: kiedy przestawiamy zegarki? To już blisko

Fot. Pixabay.com

Zbliża się zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy przestawimy zegarki w 2020 roku? Koniecznie to sprawdźcie!  

Dwa razy w roku przestawiamy godzinę na naszych zegarkach. Związane jest to ze zmianą czasu. Tym razem czeka nas cofnięcie tarcz o godzinę wstecz, czyli zmianę z czasu letniego na zimowy. 

TikTok ZAKAZANY w USA! Zniknął też WeChat >>

Zmiana czasu 2020: kiedy przestawiamy zegarki?

Już wkrótce zyskamy godzinę czasu, a śpiochy będą miały możliwość dłuższego snu. Jednak na skutek zmiany czasu, dni będą jeszcze krótsze, a promieniami Słońca będziemy mogli cieszyć się krócej. 

Zmiana czasu z letniego na zimowy w 2020 roku nastąpi w ostatni weekend października. Oznacza to, że w nocy z 24 na 25 października godzina zmieni się z 3:00 na 2:00. Telefony i komputery, dzięki połączeniu z internetem, automatycznie powinny zmienić czas, jednak musicie pamiętać, że ręcznie należy przestawić m.in. tradycyjne zegarki.

Koronawirus: do kiedy będziemy nosić maseczki? Termin jest odległy >>

Przypominamy, że w 2019 roku miała odbyć się ostatnia zmiana czasu. Jednak prace nad projektem ustawy zostały przeniesione przez Komisję Europejską na 2021 roku, a następnie zamrożone. Na zniesienie zmiany czasowej muszą wyrazić zgodę wszystkie kraje członkowskie UE. Według informacji Wiadomości WP, nie wiadomo czy projekt kiedykolwiek zostanie wdrożony.  
 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.