News

Zmiana czasu: jesień 2019. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu: jesień 2019. Kiedy przestawiamy zegarki?

Fot. Pixabay.com

Przed nami zmiana czasu. Kiedy dokładnie jesienią 2019 przestawiamy zegarki? Koniecznie to sprawdźcie, żeby nie dać się zaskoczyć. ;-) 

Shawn Mendes ma własną lalkę! Podobna do oryginału? >> 

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019: kiedy?

Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy w tym roku? Tradycyjnie zegarki przestawiamy w weekend z soboty na niedzielę. Tym razem godzina zmieni się w nocy z 26 na 27 października 2019 roku. 

Mamy dla Was dobrą wiadomość. Dzięki zmianie czasu letniego na zimowy śpimy o godzinę dłużej! :-) Telefony i komputery dzięki połączeniu z internetem automatycznie powinny zmienić czas z godziny 3.00 na 2.00, jednak musicie pamiętać, że ręcznie należy przestawić m.in. tradycyjne zegarki.

Wielka Adria: naukowcy odkryli kolejny kontynent >> 

Kiedy koniec zmiany czasu?

Kolejna zmiana czasu czeka nas w marcu 2020.  Jakiś czas temu członkowie Parlamentu Europejskiego  zdecydowali, że dobrym pomysłem jest całkowite zniesienie zmiany czasu na terenie Unii Europejskiej.

Kraje członkowskie mogą zdecydować, który czas im bardziej odpowiada – letni czy zimowy. Źródła podają, że większość, również Polacy, opowiedziała się za czasem letnim. To znaczy, że w marcu 2021 roku czeka nas ostatnia zmiana czasu. Wtedy przestawimy zegarki na czas letni i tak już zostanie. 

Przypomnijmy, że jeden czas obowiązuje już chociażby w Rosji. Tam nie przestawia się zegarków od 2014 roku.

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj