Reklama
placeholder
News

27 grudnia wolny od pracy. Jest zarządzenie, ale szczegóły rozczarowują

27 grudnia wolny od pracy. Jest zarządzenie, ale szczegóły rozczarowują

Fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

27 grudnia 2019 roku będzie dniem wolnym od pracy. Jest zarządzenie w tej sprawie. Niestety jego szczegóły mocno rozczarowują.

Długie weekendy 2020: tak mało wolnego nie było od lat >> 

27 grudnia wolny od pracy

W grudniu mamy ustawowo dwa dni wolne od pracy. Są to 25 i 26 dzień miesiąca, w którym obchodzimy Boże Narodzenie. W tym roku wolny od pracy będzie również 27 grudnia (piątek). Zarządzenie w tej sprawie podpisał niedawno szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Niestety musimy rozczarować niektórych z Was, którzy liczyli na dłuższy weekend. Wolne od pracy w dniu 27 grudnia 2019 obowiązuje jedynie urzędnicy administracji rządowej (m.in. ministerstw i urzędów centralnych, urzędów wojewódzkich, urzędów, które należą do Krajowej Administracji Skarbowej oraz inspekcji i urzędów statystycznych).

Niedziele handlowe 2020. Szykujcie się na duże zmiany >> 

Przypominamy, że zarządzenie o dodatkowym dniu wolnym nie obejmuje  urzędników administracji samorządowej. To znaczy, że urzędy marszałkowskie, starostwa powiatowe czy urzędy miast i gmin tuż po świętach będą pracować normalnie.

Jest jeszcze jeden haczyk. Co prawda urzędnicy administracji rządowej będą mieli w tym roku dodatkowy dzień wolny, jednak odpoczynek 27 grudnia będą musieli odpracować w sobotę 14 grudnia. Tego dnia wyjątkowo otwarte będą urzędy administracji państwowej.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama