News

Będzie kolejne 400 plus? Ma skorzystać 700 tysięcy osób

Będzie kolejne 400 plus? Ma skorzystać 700 tysięcy osób

Fot. Pixabay.com

Będzie kolejne 400 plus? Ze świadczenia ma skorzystać 700 tysięcy osób. Kto mógłby liczyć na dodatkowe pieniądze?

Zmiany podatku VAT od 1 lipca. Za co zapłacimy więcej, a za co mniej? >> 

W 2016 roku rząd wprowadził program 500+, który ma wspierać rodziny i poprawić ich sytuację materialną. Od 1 lipca 2019 roku świadczenie przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, niezależnie od dochodów uzyskiwanych przez rodzinę.

Niedawno mówiło się o 1000 PLUS dla pracowników etatowych, pojawiły się też doniesienia o bonie turystycznym, który miałby wynosić 500 złotych. Wakacyjny dodatek dla dziecka miałby być jednorazowy i ważny przez 2 lata – do końca 2022 roku.

Będzie 400 plus dla strażaków?

Teraz pojawiły się kolejne informacje o wsparciu dla Polaków. Tym razem miałoby ono objąć strażaków. Jak podają portale, m.in. Wirtualna Polska, podczas wieczoru wyborczego prezydent Andrzej Duda obiecał dodatkowe emerytury dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. W naszym kraju jest ich około 700 tysięcy.

Czas jest, żeby rozwijająca się Polska pomyślała o jakimś świadczeniu emerytalnym dla tych, co lata przesłużyli w Ochotniczej Straży Pożarnej. Po cichu mi o tym mówią na dziesiątkach, setkach spotkań, które odbywam z rodakami w całej Polsce – cytuje wypowiedź Andrzeja Dudy m.in. Radio Zet.

1000 zł na wakacje czy bon 500+ dla dziecka – aktualne zasady, dla kogo i od kiedy? >> 

Z kolei portal Onet podaje, że świadczenie "400 Plus" miałoby polegać na wypłacie emerytowanym ochotnikom dodatku za służbę przy akcjach ratunkowo-gaśniczych. Miałby on wynosić 20 złotych miesięcznie za jeden rok służby. Ci najbardziej doświadczeni mogliby otrzymać nawet 400 złotych miesięcznie.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.