News

Alexander Wang oskarżany o molestowanie seksualne. Koniec kariery projektanta mody?

Alexander Wang oskarżany o molestowanie seksualne. Koniec kariery projektanta mody?

Fot. Wikimedia Commons/Web Summit

Alexander Wang został oskarżany o molestowanie seksualne. To koniec kariery słynnego projektanta mody?

Blanka Lipińska mogła stracić konto na Instagramie. „To jest naprawdę przerażająca historia” >> 

Alexander Wang jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektantów. W latach 2012-2015 był dyrektorem kreatywnym domu mody Balenciaga. Jakiś czas temu pod adresem 37-latka pojawiły się oskarżenia o molestowanie seksualne.

Alexander Wang oskarżony o napaść seksualną 

Owen Mooney nagrał film na TikToku, w którym opowiedział o molestowaniu seksualnym, którego w 2017 roku miał dopuścić się Alexander Wang.

(...) Osoba obok mnie wykorzystała fakt, że nie mogliśmy się ruszyć, więc zostałem przez nią uwięziony. Zaczął głaskać moją nogę i obmacywać moje miejsce intymne. Zamarłem. A kiedy odwróciłem się, żeby spojrzeć, kto to był, zobaczyłem znanego projektanta mody. Nie mogłem uwierzyć, że on to robi – cytują wypowiedź grafika portale.

Chociaż Mooney nie wymienił nazwiska designera w wideo, w komentarzu przyznał, że chodzi o Alexandra Wanga i nazwał go „seksualnym drapieżnikiem”.

Ofiarą amerykańskiego projektanta miał być też Nick Ward. W rozmowie z Insider mężczyzna wyjawił, że w 2017 roku, w czasie imprezy w Nowym Jorku, projektant „złapał go za krocze”.

Pierre Cardin nie żyje. Wielki projektant mody miał 98 lat >>  

28 grudnia 2020 roku na Instagramach @shitmodelmgmt oraz @diet_prada pojawiły się posty z oskarżeniami od osób, które twierdzą, że Alexander Wang wykorzystywał je seksualnie. Muza projektanta, raperka Azealia Banks, miała otrzymywać prywatne wiadomości od wykorzystanych przez niego osób. 

Insider poprosił przedstawicieli Alexandra Wanga o komentarz w tej sprawie, jednak nie otrzymał odpowiedzi. Projektant, za pośrednictwem rzecznika, odmówił też wypowiedzi dla InStyle.

Możliwość komentowania postów na profilu @alexanderwangny została wyłączona.

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.