News

The Voice Senior: kim jest Alicja Majewska? [WIEK, KARIERA, MĄŻ]

The Voice Senior: kim jest Alicja Majewska? [WIEK, KARIERA, MĄŻ]

fot. youtube.com/The Voice of Poland

Kim jest Alicja Majewska, która jest jurorką w The Voice Senior 2? Mamy dla Was najważniejsze informacje o znanej piosenkarce!

Od 2 stycznia 2021 roku trwa nowy sezon The Voice Senior. W fotelach jurorskich ponownie zasiedli Alicja Majewska i Andrzej Piaseczny, a do ich grona dołączyli Izabela Trojanowska  i Witold Paszt.

Witold Paszt - wiek, kariera, piosenki, dzieci. Kim jest juror The Voice Senior? >>

Alicja Majewska: wiek, kariera, mąż

Alicja Majewska urodziła się 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Jednak pierwsze lata swojego dzieciństwa spędziła na wsi Olbierzowice położonej w województwie świętokrzyskim.

Piosenkarka ukończyła Wydział Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Alicja Majewska debiutowała na scenie w Zielonej Górze w 1968 na IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej. Kilka lat później dołączyła do zespołu Partita, w którym występowała przez trzy lata. Po odejściu z grupy w 1974 roku rozpoczęła karierę solową.

Co ciekawe, Alicja Majewska w 1974 roku wzięła udział w programie telewizyjnym Miłość ci wszystko wybaczy, w którym piosenkarze i aktorzy wykonywali piosenki z repertuaru Hanki Ordonówny. Udział w programie był przełomem w karierze piosenkarki.

Jakie są najbardziej popularne piosenki Alicji Majewskiej? Alicja Majewska ma wiele bardzo znanych piosenek, a  są to m.in. Odkryjemy miłość nieznaną, Być kobietą, Jeszcze się tam żagiel bieli czy To nie sztuka wybudować nowy dom.

Piosenkarka koncertowała w wielu miejscach na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Azji. 

W 1972 roku Alicja Majewska w wieku 24 lat wyszła za mąż za dziennikarza Janusza Budzyńskiego. Niestety, ale małżeństwo skończyło się rozwodem w 1984 roku. Byli małżonkowie pozostali jednak w dobrych relacjach, a piosenkarka opiekowała się Budzyńskim aż do jego śmierci. Dziennikarz chorował na nowotwór. Piosenkarka nie ma dzieci.

Anna-Maria Jaromin i Katarzyna Synowiec to nowe Miss Polski. Co warto o nich wiedzieć? >>

Jesteście fanami Alicji Majewskiej?

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.