News

Wielki powrót Anity Lipnickiej. 'Jak na filmach' to drugi singiel promujący album Śnienie

Wielki powrót Anity Lipnickiej. 'Jak na filmach' to drugi singiel promujący album Śnienie

fot. Wiktor Franko

Anita Lipnicka jest polską piosenkarką i modelką. Artystka była początkowo związana z zespołem Varius Manx, z którym wydała dwa albumy o tytułach Emu oraz Elf. W 1996 roku zdecydowała się kontynuować swoją karierę muzyczną w pojedynkę. 

Po sześciu latach od ukazania się płyty Miód i Dym 48-latka postanowiła wydać kolejny album o tytule Śnienie, który obecnie promuje nowymi piosenkami. Niedawno ukazał się drugi singiel zapowiadający to dzieło. 

Nowa płyta Śnienie ma zaplanowaną premierę na 20 października 2023 roku.

Timbaland, Nelly Furtado i Justin Timberlake wrócili z nową piosenką. Zobaczcie teledysk do Keep Going Up >>

Anita Lipnicka - nowy album Lśnienie

8 września 2023 roku miała miejsce premiera utworu artystki o tytule Jak na filmach. Piosenka pojawiła się na kanale Anity Lipnickiej na YouTubie wraz z czarno-białym, klimatycznym klipem. Przedpremiera teledysku odbyła się warszawskim kinie Kinoteka dzień przed oficjalnym pojawieniem się w sieci. 

Tak na temat utworu Jak na filmach wypowiada się Anita Lipnicka:

Wielokrotnie zastanawiałam się w życiu, co sprawia, że zdarza nam się wchodzić w związki nie rokujące żadnych nadziei na przyszłość, na które nie ma przestrzeni ani szans na to, by mogły się spełnić, zrealizować. Pomyślałam, że to dobry temat na piosenkę. 

Pierwszym singlem zapowiadającym płytę Śnienie był Amsterdam, który został opublikowany 13 czerwca - w dzień urodzin artystki. W teledysku do tego dzieła Anita beztrosko spaceruje po ulicach Amsterdamu w różowej sukience, oddając się różnym ulicznym atrakcjom. Piosenka powstała dzięki wspólnej pracy Anity m.in. z Olkiem Świerkotem.

Blisko 30 lat temu wybrałam się z chłopakiem w podróż: z Łodzi do Amsterdamu. Autostopem! To były czasy… Wyobrażacie sobie coś takiego dzisiaj? Taki spontan? Taki luz? Świat zmienił się nie do poznania… Nie znajdziesz w nim już tamtej beztroski, radosnej swobody… Jednocześnie poczucia bezpieczeństwa, zaufania i bliskości w relacjach z ludźmi. A może to tylko złudzenie? Może idealizuję ten okres w życiu tylko dlatego, że… byłam wtedy małoletnia?

- podsumowuje Anita Lipnicka. 

Anita Lipnicka zapewnia fanów, że nowy album jest pełen "cukru i soli", czyli istną mieszanką utworów tanecznych oraz poruszających, a więc to wyjątkowo różnorodny i wielowarstwowy projekt. Artystka informuje, że zawarła w nim cały "wachlarz emocji". Premierze płyty towarzyszyć będzie trasa koncertowa, której pierwsza część rozpocznie się w listopadzie i grudniu 2023 roku

Anita Lipnicka - Jak na filmach

Anita Lipnicka - Amtserdam

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.