News

Asteroida ZDERZY SIĘ Z ZIEMIĄ?! NASA ostrzega

Asteroida ZDERZY SIĘ Z ZIEMIĄ?! NASA ostrzega

Fot. Pixabay.com

Asteroida uderzy w Ziemię?! NASA podaje prawdopodobną datę zdarzenia. Co nam grozi jeśli ciało niebieskie zderzy się z naszą planetą? 

Będzie nowy przedmiot szkolny? O co chodzi i kiedy decyzja? >> 

10 sierpnia 2019 roku w niewielkiej odległości od Ziemi ma znaleźć się Asteroida 2006 QQ23. Wielkość ciała niebieskiego, które zostało odkryte w 2006 roku, jest porównywana do słynnego wieżowca w Nowym Jorku – Empire State. Powierzchnia budynku wynosi  257 211 metrów kwadratowych!

Źródła podają, że skała „zbliży się do Ziemi na odległość 0,04977 jednostek astronomicznych o godzinie 7:23 skoordynowanego czasu uniwersalnego”. Skała ma poruszać się z prędkością około 10 400 mil na godzinę. Naukowcy z NASA ostrzegają przed tym, co może się stać, jeśli asteroida w nas uderzy. 

Śmierć na Pol’and’Rock Festival. Tragiczne odkrycie na polu namiotowym >> 

Co się stanie jeśli Asteroida 2006 QQ23 uderzy w Ziemię? Eksperci z NASA informują, że taka sytuacja doprowadziłaby do zniszczenia miasta lub państwa, wywołania tsunami, a nawet globalnych zmian klimatu. Europejska Agencja Kosmiczna ma z kolei zapewniać, że  asteroida wcale nie zderzy się z Ziemią i nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj