News

Audioriver 2019: polskie ogłoszenia. M.in. KAMP! z nowym projektem [line-up]

Audioriver 2019: polskie ogłoszenia. M.in. KAMP! z nowym projektem [line-up]

Fot. Materiały prasowe

Audioriver 2019 ogłasza polskich wykonawców, którzy wystąpią podczas 14. edycji festiwalu (26-28 lipca 2019, Płock). Wśród nich są m.in. BOKKA, ATARI WU, Manoid Live i Beskres (nowy projekt twórców grupy KAMP!). Organizatorzy zapowiedzieli również start sprzedaży jednodniowych biletów, które można kupić od poniedziałku 10 czerwca.

Ponownie na głównej scenie Audioriver wystąpi BOKKA. Chociaż tożsamość ukrywających się pod maskami członków zespołu cały czas nie jest znana, ich muzyka cieszy się wielką popularnością. W 2018 roku ukazała się już ich trzecia płyta – Life On Planet B.

Autorski materiał na Audioriver zaprezentuje także ATARI WU – solowy projekt Michała Wasilewskiego z duetu XXANAXX, który niebawem wyda nowy album – CYAN. Na krążku znajdzie się m.in. niedawno wydany singiel – Lost, który promuje społeczną inicjatywę #podrugiejstronielustra.

Na tej samej scenie zagra również Manoid – świetny producent, którego debiutancki krążek w zeszłym roku ukazał się nakładem niemieckiej wytwórni Hafendisko. Pojawi się też jeden z najbardziej cenionych DJ-ów w polskiej elektronice, czyli Eltron.

Na Burn Stage i w Circus Tent nie zabraknie też krajowych artystów. Pojawi się m.in. Joana, DJ-ka z wielkim doświadczeniem i wieloma występami na koncie. Dziś jest kojarzona przede wszystkim z działalności poznańskiego klubu Tama, gdzie zagrała m.in. obok Carla Craiga i Ellen Allien.

Z działalnością klubową identyfikowany jest także Vacos, czyli człowiek-instytucja sopockiego Sfinks700, który współtworzy również projekt Vacos Malcolm. Zagrają też Kacpa i Raev, którzy reprezentują wrocławską scenę klubową. Właśnie w najważniejszych wrocławskich klubach Kacpa i Raev regularnie występują.

Na scenie Kosmos wystąpią wykonawcy, których kariera od kilkunastu miesięcy nabiera ciekawego tempa. Aksamit to artystka okrzyknięta odkryciem roku w plebiscycie Munoludy. Ma za sobą występy w całej Polsce, znana jest przede wszystkim z wydarzeń we wrocławskiej Pralni.  Z kolei z innym znanym projektem imprezowym, czyli Revive, mocno związani są z Terstin & RTMTS.

Na scenie Kosmosu nie zabraknie również polskich producentów, którzy zyskują coraz większą popularność nie tylko w naszym kraju. Sept reprezentuje wytwórnię Voxnox, a duet Private Press współpracuje z cenionym labelem Rekids.

Na Audioriver co roku występuje również silna polska reprezentacja artystów związana z połamanymi brzmieniami. Podczas tegorocznej edycji, w Hybrid Tent wystąpią: Lux Familiar, który niedawno opublikował nowy album pt. Microdosing, PZG (artysta związany m.in. z projektem Polish Juke), Sick (znany m.in. z działalności w kolektywie 175 BPM - Drum and Bass), a także współtwórcy programu Audioriver odpowiedzialni za Hybrid Tent, czyli NeverAfter, co roku występujący na festiwalu w towarzystwie MC LowQui.

Line-up True Music to artyści gwarantujący taneczne emocje, o czym od lat może przekonać się publiczność w klubach i na festiwalach w całej Polsce. Wystąpią tam: Novika & Mr. Lex, Last Robots, Ricardo & Tenes, GiGi, Roger, DUSS czy LuLu Malina. W tym miejscu zobaczymy też twórców grupy Kamp!, którzy tym razem wystąpią w Płocku w nieco innej odsłonie i zagrają DJ Set z projektem Beskres.

Występom artystów towarzyszyć będą wizualizacje polskiej czołówki VJ-ów – tym razem na Audioriver zobaczymy twórczość takich artystów, jak: .wju, Martinovna + luminarion, Visual Family Collective oraz Visualism (FkS x EyE).

Bilety na Audioriver 2019 można kupić na stronie internetowej eBilet.pl oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce. 

Line-up Audioriver 2019 z podziałem na dni i sceny w kolejności alfabetycznej:

Audioriver, piątek, 26 lipca: 

MAIN STAGE
ATARI WU, BOKKA, Danger , David August, Monolink live, Polo & Pan live

VJs: Visual Family Collective

BURN STAGE

The Black Madonna, Catz 'n Dogz, Jayda G, Joana , Mall Grab, 박혜진 park hye jin

CIRCUS TENT

AŃII, Artbat, Blooma, Enrico Sangiuliano, Recondite b2b Marcus Worgull, Sam Paganini, Vacos

VJs: .wju

KOSMOS

Aksamit, Colin Benders , Courtesy, Fadi Mohem, FJAAK live, Kobosil, HDW & Obscure Shape, VTSS

VJs: Martinovna + luminarion

HYBRID TENT

Andy C ft. Tonn Piper, Dimension, Dirtyphonics LIIVE, Mefjus ft. Maksim MC, NeverAfter ft. MC LowQui, Seba ft. MC Conrad, Sick, SPY ft. MC LowQui, State Of Mind

VJs: Visualism (FkS x EYE)

TRUE MUSIC STAGE

DUSS, Gigi, LuLu Malina, Roger

Audioriver, sobota, 27 lipca: 

MAIN STAGE

The Blaze, Eltron, Jon Hopkins live, Modeselektor live, Monoid live, Wilkinson live

VJs: Visual Family Collective

BURN STAGE

Bedouin, Kapoor, Lee Burridge, Oliver Koletzki, Stavroz live, YokoO

CIRCUS TENT

Ae:ther live, Anna, Charlotte de Witte, Kacpa & Raev, Kölsch, Marvin & Guy, Oliver Huntemann

VJs: .wju

KOSMOS

Abstract Division, Blawan, British Murder Boys (Surgeon & Regis), Private Press, Sept & VFC live A/V, Shlømo live, Peter Van Hoesen, Terstin & RTMTS

VJs: Martinovna + luminarion

HYBRID TENT

Black Sun Empire , Brookes Brothers , Eatbrain League: Teddy Killerz b2b Jade b2b Fourward ft. MC Coppa, Friction, InsideInfo, Lux Familiar, PZG, Technique International Sound: Drumsound & Bassline Smith b2b Tantrum Desire ft. Youngman

VJs: Visualism (FkS x EYE)

TRUE MUSIC

Beskres by Kamp!, Last Robots, Novika & Mr. Lex, Ricardo & Tenes, Dj AMRAY

Playlistę z utworami dotychczas ogłoszonych artystów można znaleźć na oficjalnym profilu Audioriver na Spotify

Więcej informacji na stronie: www.audioriver.pl

Festiwal wspierają: True Music, Coca-Cola, BURN i Lech.

Patroni medialni: TVP Kultura, 4funTV, onet.pl, Co jest grane 24, Naszemiasto.pl, Muno, KMAG, Aktivist, Hiro, Going., Mówią na mieście, Noizz. 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj