Reklama
placeholder
News

Audioriver 2024 z nowym miejscem. Wiadomo gdzie odbędzie się festiwal

Audioriver 2024 z nowym miejscem. Wiadomo gdzie odbędzie się festiwal

fot. Facebook: Audioriver Festival

Reklama
Reklama
placeholder

Festiwal Audioriver 2024 odbędzie się w dniach 12-14 lipca. Organizatorzy niedawno poinformowali, że impreza po raz pierwszy od 17 lat nie odbędzie się na plaży w Płocku, tylko w Łodzi. Nowa lokalizacja festiwalu jest juz znana.

Organizatorzy festiwalu Audioriver poinformowali o zmianie jego lokalizacji już na początku lutego 2024 roku. Impreza początkowo miała odbyć się w parku na Zdrowiu w Łodzi. To jednak nie spodobało się mieszkańcom miasta, którzy rozpoczęli wtedy protest i stwierdzili, że park jest zabytkowy i nie jest odpowiedni do organizacji tak dużej imprezy - tym bardziej, że w pobliżu znajduje się zoo z zielenią i dzikimi zwierzętami. Organizatorzy wydali w związku z tym następujące oświadczenie:

Festiwal ma łączyć, nie dzielić. Zależy nam, abyśmy wszyscy czuli się na nim jak najlepiej. Chcielibyśmy podkreślić, że od zawsze priorytetem naszego festiwalu jest zapewnienie niezapomnianych doświadczeń muzycznych przy jednoczesnnym szacunku dla otaczającego nas środowiska. (...) Do zobaczenia w lipcu w Łodzi!

Gdzie ostatecznie odbędzie się Audioriver 2024?

Koncerty w Polsce 2024: jakie gwiazdy wystąpią w naszym kraju? [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY] >>

Audioriver 2024: festiwal przenosi się do Łodzi. Gdzie się odbędzie?

Organizatorzy Audioriver potwierdzili, że 18. edycja festiwalu ostatecznie odbędzie się  na Łódzkich Błoniach. Jego formuła nie ulegnie zmianie. W nowej lokalizacji nie zabraknie wielkich gwiazd, strefy chilloutu pełnej magicznych dekoracji i psychodelicznego klimatu oraz klasycznych scen związanych z wydarzeniem. Na nadchodzącym festiwalu powróci scena Main, na której odbędą się występy największych gwiazd, ikoniczny Circus z headlinerami scen house i techno, oraz przestrzenny Kosmos, który w szczególności powinien spodobać się wielbicielom cięższych brzmień. Na Audioriver 2024 nie zabraknie też sceny Hybrid poświęconej nowym gatunkom muzyki basowej oraz zatopionego w naturze Studio gdzie usłyszeć będzie można najbardziej klasyczne brzmienia.

Orange Warsaw Festival 2024: line up ogłoszony! Kto wystąpi w Warszawie? >>

Audioriver 2024: kto wystąpi na festiwalu?

Na Łódzkich Błoniach wystąpią między innymi: Richi Hawtin, Sara Landry, Folamour, WhoMadeWho, Joris Voorn, Dixon oraz Elderbrook. Organizatorzy zapowiedzieli też współpracę z lokalnymi artystami, takimi jak Bambi Uzi, kolektyw 175 bpm, Wonter i MC Maniac. 

Audioriver 2024: gdzie i w jakich cenach można kupić bilety?

Bilety na Audioriver 2024 są dostępne za pośrednictwem platform Biletomat i eBilet. Promocyjna pula karnetów za 500 złotych za dwudniową wejściówkę i 640 złotych za trzydniową jest dostępna do 25 marca 2024 roku. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży po ogłoszeniu podziału wykonawców na poszczególne dni imprezy.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama