Reklama
placeholder
News

Audioriver 2024 z kolejną zmianą miejsca. O co chodzi tym razem?

Audioriver 2024 z kolejną zmianą miejsca. O co chodzi tym razem?

fot. Facebook: Audioriver Festival

Reklama
Reklama
placeholder

Festiwal Audioriver 2024 odbędzie się od 12 do 14 lipca. Organizatorzy właśnie poinformowali o kolejnej zmianie lokalizacji.

Na początku 2024 roku organizatorzy festiwalu Audioriver poinformowali, że impreza zmienia swoją słynną lokalizację po 17 latach. Organizatorzy przyznali, że nie była to łatwa decyzja, jednak konieczna do tego, aby mogli osiągnąć przyszłościowe cele oraz doprowadzić do większego rozwoju wydarzenia. Nadchodząca 18. edycja festiwalu miała odbyć się nie na płockiej plaży, a w Parku na Zdrowiu w Łodzi. W oficjalnym oświadczeniu organizatorzy zapewnili, że dołożą wszelkich starań, by pozostać wiernymi "muzycznym korzeniom". Okazuje się, że impreza ostatecznie odbędzie się w innej lokalizacji. 

Audioriver żegna się z Płockiem. Nowa lokalizacja od 2024 >>

Audioriver 2024 z kolejną nową lokalizacją 

Nowa lokalizacja festiwalu Audioriver 2024 nie spodobała się mieszkańcom Łodzi, którzy niedługo po jej ogłoszeniu postanowili zorganizować protest. Osoby mieszkające w pobliżu Parku na Zdrowiu stwierdzili, że jest on zabytkowy i ich zdaniem nie jest odpowiedni na miejsce do organizacji największego w Polsce festiwalu muzyki elektroniczne. Protestujący zwrócili również uwagę na fakt, że niedaleko parku znajduje się zoo, a impreza mogłaby zagrozić zieleni i dzikim zwierzętom.

Koncerty w Polsce 2024: jakie gwiazdy wystąpią w naszym kraju? [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY] >>

Organizatorzy Audioriver 2024 zareagowali na protesty i poinformowali o kolejnej zmianie miejsca. Na początku lutego 2024 potwierdzili, że 18. edycja festiwalu Audioriver jednak nie odbędzie się w parku na Zdrowiu, tylko w innej, zielonej przestrzeni w Łodzi. Jak można przeczytać w oświadczeniu organizatorów:

Festiwal ma łączyć, nie dzielić. Zależy nam, abyśmy wszyscy czuli się na nim jak najlepiej. Chcielibyśmy podkreślić, że od zawsze priorytetem naszego festiwalu jest zapewnienie niezapomnianych doświadczeń muzycznych przy jednoczesnnym szacunku dla otaczającego nas środowiska. (...) Do zobaczenia w lipcu w Łodzi!

Organizatorzy przekazali też, że - podobnie jak nową lokalizację - wkrótce ogłoszą kolejne nazwiska występujących artystek i artystów. 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama