Reklama
placeholder
News

Beata Kozidrak stanie przed sądem. Niedługo ruszy proces

Beata Kozidrak stanie przed sądem. Niedługo ruszy proces

fot. Wikimedia Commons/Serecki

Reklama
Reklama
placeholder

Beata Kozidrak stanie przed sądem za jazdę po alkoholu – informuje m.in. serwis Wirtualne Media. Wkrótce ruszy proces.

Wokalistka wyraziła zgodę na publikację imienia i nazwiska.

Beata Kozidrak odwołała się od wyroku sądu. Adwokat gwiazdy komentuje >> 

Beata Kozidrak przed sądem

Według doniesień, proces wokalistki Bajm Beaty Kozidrak, która we wrześniu 2021 roku prowadziła samochód pod wpływem alkoholu, ruszy 16 marca.

Jesienią w trybie nakazowym piosenkarka została skazana na pół roku prac społecznych - ze względu na wniesiony sprzeciw sprawa zostanie rozpoznana jeszcze raz na rozprawie – podaje Polsat News.

Orzeczenie w sprawie Beaty Kozidrak zapadło 29 października. Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów skazał wokalistkę na 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne (20 godzin miesięcznie).

Dodatkowo wobec 61-latki orzeczono pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i zobowiązano ją do zapłacenia 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Beata Kozidrak 'nie uchyla się od odpowiedzialności'. Adwokat wydał oświadczenie >> 

Obrońca Beaty Kozidrak wniósł sprzeciw, domagając się łagodniejszej kary, a prokuratura uznała, że jest ona „rażąco niewspółmierna do okoliczności popełnienia czynu”.

Proces, który rozpocznie się 16 marca, ma być prowadzony w normalnym trybie.

Przypomnijmy, że 2 września 2021 roku media obiegła informacja, że wokalistka zespołu Bajm prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem miało wykazać, że gwiazda miała w organizmie blisko 2 promile.

Wobec Beaty Kozidrak nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych, policja zabezpieczyła jedynie prawo jazdy.

Po tym jak pojawiły się doniesienia o zatrzymaniu, artystka wydała oświadczenie, w którym przeprosiła i zapewniła, że jest gotowa na poniesienie konsekwencji.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama