News

Biliie Eilish w wersji Baranovskiego! To miała być niespodzianka na nowych koncertach

Biliie Eilish w wersji Baranovskiego! To miała być niespodzianka na nowych koncertach

fot. YouTube.com/Baranovski / YouTube.com/Billie Eilish

Baranovski śpiewa numer Billie Eilish?! Dokładnie tak – artysta zaplanował dla swoich fanów coś wyjątkowego. 

Jedną z muzycznych niespodzianek na wiosennych koncertach Baranovskiego miała być jego wersja piosenki Bellyache z repertuaru Billie Eilish. Niestety, w związku z wybuchem epidemii koronawirusa tylko nielicznym jak na razie udało się usłyszeć na żywo jak autor nominowanej do Fryderyka przebojowej płyty Zbiór i jego zespół poradzili sobie z hitem młodej amerykańskiej gwiazdy. 

Harry Styles w Polsce – jest decyzja w sprawie koncertu w Krakowie! >>

Baranovski jako jeden z pierwszych polskich artystów zdecydował się na zagranie koncertu online, ale to nie był koniec niespodzianek. Artysta podjął decyzję, że swój cover Bellyache udostępni wszystkim fanom. 

Skąd pomysł, aby sięgnąć akurat po piosenkę Eilish? 

Zaczęło się od przypadkowego wykonania piosenki na próbie zespołu, kiedy to trochę dla żartu postanowiliśmy połączyć dwa skrajne bieguny - opowiada Baranovski.

Książę Karol ma koronawirusa! Jaki jest jego stan zdrowia? >>

Z jednej strony brzmienie akordeonu, niesprawiedliwie postrzeganego jako instrument przaśny i archaiczny, z drugiej - nowoczesność, której idealnym uosobieniem jest właśnie Billie Eilish. Wykorzystanie akordeonu w tym nagraniu jest dla mnie osobistym powiewem nostalgii, gdyż właśnie na potrzebę tej piosenki wróciłem do niego po 10 latach przerwy – dodał wokalista.

W październiku 2019 roku ukazał się debiutancki album Baranovskiego Zbiór. Znalazły się tam przebojowe single Dym, Luźno, Zbiór, Czułe miejsce czy kawałek opublikowany ostatnio razem z teledyskiem Sam. 

Bellyache Billie Eilish w wykonaniu Baranovskiego posłuchacie TUTAJ >>

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Klip do singla „Sam” już na YT. Link w bio ☝🏻 📷 @dagsoon

Post udostępniony przez BARANOVSKi (@sir_baranovski)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.