News

Billie Eilish w filmie o hejcie. Zobacz NOT MY RESPONSIBILITY [WIDEO]

Billie Eilish w filmie o hejcie. Zobacz NOT MY RESPONSIBILITY [WIDEO]

Fot. Instagram.com/billieeilish

Billie Eilish nagrała film o hejcie. Zobacz Not My Responsibility, w którym wystąpiła 18-letnia wokalistka. Jego przekaz jest poruszający.

Billie Eilish chciała popełnić SAMOBÓJSTWO! „Nie sądziłam, że dożyję 17. urodzin” >> 

Billie Eilish nie ukrywa, że już w przeszłości miała problem z akceptacją swojego ciała. Na początku 2020 roku w wywiadzie udzielonym magazynowi Vogue, 18-latka zdradziła, że doprowadziło ją to do stanów depresyjnych, samookaleczania, a nawet prób samobójczych.

Jakiś czas temu artystka przyznała również, że nosi luźne ubrania (które są jej znakiem rozpoznawczym) właśnie z powodu kompleksów i dlatego, że nie chce być uprzedmiotowiana.

Billie Eilish – Not My Responsibility

27 maja 2020 roku na swoim kanale na YouTube Billie Eilish opublikowała filmik, w którym odnosi się do hejtu na temat swojego ciała czy stylu ubierania. Wideo powstało kilka miesięcy temu i po raz pierwszy zostało wyemitowane 9 marca w czasie koncertu gwiazdy w American Airlines Arena w Miami, który inaugurował trasę koncertową Where Do We Go? Seria występów została przerwana z powodu pandemii koronawirusa.

W wideo do Not My Responsibility Billie Eilish zdejmuje ubrania, a później w samym staniku zanurza się w wodzie. Wokalistka pokazuje swoje ciało, żeby poruszyć temat body-shamingu, czyli działań, których celem jest poniżenie kogoś, zawstydzenie lub ośmieszenie z powodu wyglądu.

Billie Eilish szczerze o swoim ciele. „Miałam piersi już w wieku 9 lat” >> 

Słowa, które wypowiedziała Billie Eilish w filmie Not My Responsibility zacytował portal Billboard:

Znasz mnie? Naprawdę mnie znasz? Masz swoje zdanie na temat moich opinii, na temat mojej muzyki, na temat moich ubrań, ciała. Niektórzy ludzie nienawidzą tego co noszę, niektórzy to chwalą, niektórzy używają tego, by kogoś zawstydzić, a jeszcze inni – by zawstydzić mnie. Czuję, że obserwujesz mnie zawsze. Nic nie robię niezauważona. Gdybym przejmowała się każdym wzrokiem, który wyraża dezaprobatę albo ulgę, nie mogłabym się ruszać. Czy chciałbyś, abym była mniejsza? Słabsza? Delikatniejsza? Wyższa? Chciałbyś, żebym była cicho? Czy moje ramiona cię prowokują? Albo moja klatka piersiowa? Jestem moim żołądkiem? Moimi biodrami? Ciało, z którym się urodziłem, to nie to czego ode mnie oczekujesz? Jeśli noszę to co jest wygodne, nie jestem kobieca, a jeśli odsłonię więcej  – jestem zdz**ą. Chociaż nigdy nie widziałeś mojego ciała, wciąż je oceniasz i osądzasz. Dlaczego? Zakładamy coś na temat ludzi na podstawie ich wielkości. Decydujemy o tym, kim są, ile są warci. Jeśli noszę więcej lub mniej, kto decyduje o tym co mnie definiuje? Co to znaczy? Czy moja wartość opiera się tylko na tym jak mnie postrzegasz lub na Twojej opinii? Nie odpowiadam za to.

Filmik Billie Eilish – Not My Responsibility możecie obejrzeć na tej stronie.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

a short film originally produced for and seen on tour made by billie eilish

Post udostępniony przez BILLIE EILISH (@billieeilish)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

i miss everything... hope everyones hanging in there

Post udostępniony przez BILLIE EILISH (@billieeilish)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ima keep my mind on my money & my time

Post udostępniony przez BILLIE EILISH (@billieeilish)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

still here

Post udostępniony przez BILLIE EILISH (@billieeilish)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

what do you want from me

Post udostępniony przez BILLIE EILISH (@billieeilish)

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj