News

Bitcoin oficjalną walutą. Gdzie?

Bitcoin oficjalną walutą. Gdzie?

fot. Pixabay.com

Bitcoin został uznany za prawny środek płatniczy w tym kraju. To pierwszy taki przypadek na świecie.

Trzy centra handlowe w Warszawie zostaną zburzone? 'Celem jest transformacja' >> 

Bitcoin oficjalną walutą Salwadoru

Salwador jest pierwszym krajem na świecie, który przyznał bitcoinowi status prawnego środka płatniczego. Kryptowaluta obowiązuje tam od wtorku, 7 września 2021 roku. 6 września państwo kupiło 400 bitcoinów. To wartość około 20 milionów dolarów. Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, zapowiada, że to nie koniec.

Oprócz bitcoina, walutą obowiązującą w Salwadorze jest też dolar amerykański.

Jak donosi portal bankier.pl,  mieszkańcy Salwadoru mogą płacić bitcoinem przy użyciu e-portfela Chivo. Żeby to zrobić, muszą zarejestrować numer swojego dowodu osobistego. Na początek każdy ma otrzymać w kryptowalucie równowartość 30 dolarów. Firmy muszą akceptować opłatę bitcoinem za towary i usługi, bitcoin może być też używany np. do płacenia podatków.

Koronawirus: obostrzenia w Polsce tylko dla niezaszczepionych. Minister Zdrowia potwierdza >> 

Mówi się o tym, że władze Salwadoru podjęły duże ryzyko, wprowadzając bitcoin do oficjalnego obrotu. Jako argument podaje się częste wahania kursu kryptowaluty. Mimo wszystko, eksperci widzą w tym ruchu szansę na rozwinięcie usług finansowych.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.