Reklama
placeholder
News

Nowy przedmiot w szkole i matura z zadaniami w grupach? Minister zapowiada zmiany

Nowy przedmiot w szkole i matura z zadaniami w grupach? Minister zapowiada zmiany

fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Nowy przedmiot w szkołach i matura z zadaniami w grupach to zmiany, jakie zapowiedział minister edukacji i nauki. Są szczegóły.

Kalendarz roku szkolnego 2022/23. Kiedy wolne od szkoły? >> 

Biznes i Zarządzanie – nowy przedmiot w szkołach. Od kiedy? 

Biznes i Zarządzanie zostanie wprowadzony do szkół ponadpodstawowych i zastąpi podstawy przedsiębiorczości od 1 września 2023 roku.

BiZ ma być oparty na wiedzy specjalistów, doświadczeniu przedsiębiorców i rozwiązaniach z rynków międzynarodowych. Jak czytamy na stronie rządowej, nowy, praktyczny wymiar nauczania przedsiębiorczości w szkołach ma pomóc uczniom w nabyciu kluczowych kompetencji, rozwijaniu zdolności liderskich.

Minister Przemysław Czarnek zapowiedział, że Biznes i Zarządzanie będzie można zdawać na maturze od 2027 roku.

Ferie zimowe 2023 – kiedy? Daty, województwa >> 

Reforma przedmiotu podstawy przedsiębiorczości to krok do nowoczesnego i praktycznego nauczania. Wprowadzenie nowego przedmiotu, ma na celu rozwijanie kompetencji efektywnego zarządzania własnymi finansami – powiedział szef resortu edukacji i nauki podczas prezentacji raportu Biznes i Zarządzanie – reforma podstaw przedsiębiorczości.

Matura: zadania w grupach na egzaminie?

Chcemy, żeby na egzaminie maturalnym na poziomie rozszerzonym przedmiot Biznes i Zarządzanie miał również wymiar praktyczny, czyli zadania rozwiązywane w grupach. To nowość na niespotykaną dotąd skalę – mówił minister Czarnek.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama