News

Black Friday: dlaczego powinieneś przygotować się już teraz?

Black Friday: dlaczego powinieneś przygotować się już teraz?

fot. elements.envato.com

Black Friday to znany na całym świecie dzień dużych wyprzedaży. W tym roku przypada na piątek, 25 listopada, dlatego już dzisiaj warto pomyśleć o przygotowaniach do wyprzedaży. Wystarczy wziąć przykład z dużych sieci handlowych, które na swoich stronach internetowych już umieszczają banery przypominające o Black Friday. To doskonały zabieg marketingowy, zwłaszcza w przypadkach, gdy tworzone są specjalne zakładki z produktami w obniżonych cenach.

Korzyści z Black Friday dla sprzedawców

Największe wyprzedaże w roku organizowane z okazji Black Friday często zmieniają się w weekendowe okazje. Nie wystarczy jednak ogłoszenie przystąpienia do akcji, ale również dążyć do uatrakcyjnienia oferty w sposób zwracający szczególną uwagę odbiorców. Konkurencja w branży handlowej jest ogromna, zatem obniżenie ceny o około 10% może być niewystarczające. Wśród dodatkowych benefitów powinny znaleźć się między innymi rabat na kolejną sztukę, atrakcyjna oferta na zakup ratalny. Natomiast w przypadku sklepów internetowych warto przemyśleć zaoferowanie darmowej wysyłki i ewentualnego zwrotu. Unikalność oferty musi być doskonale widoczna, dzięki czemu szansa na zainteresowanie potencjalnego klienta znacznie wzrasta. Korzyścią z takiego postępowania jest ponadto wzrost szansy na powrót klienta po inne produkty, już po zakończeniu okresu wyprzedaży. Jednym z przykładów działań marketingowych w sieci związanych z Black Friday daje Media Expert. Na stronie głównej znajduje się banner ze wszystkimi najważniejszymi informacji odnośnie przygotowanych ofert na ten wyjątkowy dzień.

Specjalne oferty na Black Friday

W drodze przygotowań do Black Friday warto zadbać o dobrze widoczną prezentację wszystkich przecenionych artykułów, najlepiej w jednym miejscu. Sam banner może okazać się niewystarczający, nie każdy dysponuje sporym czasem, aby każdą kategorię otwierać w innym oknie przeglądarki. Potrzebne jest utworzenie dedykowanej podstrony z najważniejszymi informacjami, czyli: cenami po obniżce i przed nią, a także dodatkowe korzyści z zakupu produktów objętych promocją. Wszystkie odnośniki powinny znaleźć się na stronie przed rozpoczęciem wyprzedaży, obok warto umieścić formularz umożliwiający zapisanie się do listy mailingowej. Dzięki temu każdy potencjalny klient otrzyma stosowne powiadomienie przed Black Friday. Poza takim przypomnieniem, każdą osobę zapisaną do mailingu można nagrodzić dodatkowym rabatem na kolejne zakupy.

Kampanie internetowe przed Black Friday

Święto wyprzedaży, czyli Black Friday, promowane jest właściwie we wszystkich mediach: telewizji, radio, prasie i przede wszystkim w Internecie. Najlepszym momentem na rozpoczęcie kampanii reklamowych jest jeszcze październik. Wystarczy zapoznać się z danymi odnośnie liczby wyszukiwanych fraz w sieci w tym okresie, aby dostrzec, że wiele osób rozpoczyna poszukiwania idealnych okazji. Im bliżej do 25 listopada, tym więcej innych firm rozpocznie działania marketingowe, dlatego lepiej zrobić to wcześniej. Wówczas zainteresowanie będzie większe, a koszty zamieszczania reklam niższe. Sposób promowania i wybór najlepszych kanałów sprzedaży powinno uzależnić się od grupy docelowej, rodzaju asortymentu, czy usług. Obowiązkowe są oczywiście media społecznościowe, z których korzystają ludzie w każdym wieku. Kampanię związaną z Black Friday prowadzi już między innymi Media Expert, nie tylko na stronie głównej, ale także za pośrednictwem innych środków przekazu.

 

Art. sponsorowany
 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.