News

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend 8-11 czerwca. Co nas czeka?

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend 8-11 czerwca. Co nas czeka?

fot. Pixabay.com

Jakiej pogody możemy się spodziewać w Boże Ciało? Poniżej znajdziecie prognozę pogody na nadchodzący długi weekend. 

Boże Ciało 2023: pogoda. Jaka będzie 8-11 czerwca?

W 2023 roku Boże Ciało wypada w czwartek 8 czerwca i jest to dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły. Choć 9 czerwca nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy to  tego dnia wielu pracowników decyduje się na wzięcie urlopu. Od dyrektorów poszczególnych placówek zależy natomiast czy uczniowie będą mieć tego dnia wolne. Prognoza pogody na Boże Ciało zapowiada się bardzo optymistycznie. 8 czerwca nigdzie nie będzie padać. Przelotne opady deszczu mają pojawić się dopiero w sobotę i niedzielę w Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu i Kielcach. 

Co na prezent dla dojrzałego mężczyzny? >>

Oto jak wygląda aktualna prognoza pogody na Boże Ciało i długi czerwcowy weekend 2023:

W czwartek 8 czerwca prawie we wszystkich polskich miastach będzie słonecznie. Niebo ma być jednak w niektórych z nich przejściowo lub częściowo zachmurzone. Najcieplej będzie w Opolu, Łodzi i Kielcach, gdzie temperatura wyniesie 28 stopni Celsjusza.  Najchłodniej ma być za to w Gdańsku, Lublinie i Bydgoszczy, gdzie temperatura ma sięgać 24 stopni Celsjusza. W Szczecinie, Zielonej Górze, Rzeszowie czy Poznaniu termometry mają wskazywać 26 stopni Celsjusza.

W piątek 9 czerwca w większości polskich miast  będzie ciepło i słoneczne. Niebo będzie przejściowo zachmurzone. Najcieplej ma być tego dnia we Wrocławiu, gdzie termometry wskażą 26 stopni Celsjusza. Nieznacznie chłodniej będzie w Krakowie,  Bydgoszczy czy Szczecinie, gdzie tempera wyniesie 25 stopni Celsjusza. Najzimniej zaś ma być w Gdańsku, Rzeszowie i Białymstoku  gdzie temperatury mają sięgać 23 stopni Celsjusza. 

W weekend 10 -11 czerwca ma być słonecznie zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Temperatura w sobotę będzie wahać się od 21 stopni Celsjusza w Gdańsku do 25 stopni Celsjusza w Warszawie, Wrocławiu czy Łodzi. W Rzeszowie, gdzie temperatura wyniesie 24 stopnie Celsjusza, mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

W niedzielę najzimniej będzie w Rzeszowie, gdzie temperatura wyniesie 22 stopnie Celsjusza, nadal mogą się tam utrzymywać również przelotne opady deszczu. O stopień cieplej będzie w Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie czy Białymstoku. Najcieplejszym miastem będzie Wrocław z temperaturą 26 stopni Celsjusza, ale z przelotnymi opadami. W Warszawie, Olsztynie i Opolu termometry będą wskazywać 24 stopnie Celsjusza. 

Na Mazurach, w Tatrach i nad morzem temperatura w tych dniach będzie wahać się od 20 do 24 stopni Celsjusza. Na Mazurach  będzie słonecznie, a w górach możemy spodziewać się  przelotnych opadów deszczu. Nad morzem brak opadów deszczu. 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.