News

TOP 10 celebrytów, którzy zarabiają nawet po śmierci

TOP 10 celebrytów, którzy zarabiają nawet po śmierci

fot. Wikimedia Commons

Istnieją na świecie przypadki, które pokazują, że fortunę można zbijać nawet po śmierci. Niektórzy ludzie zarabiają więcej w ciągu jednego roku niż większość z nas przez całe życie! Na taki długotrwały sukces składa się wiele czynników. Sprawdźcie TOP 10 celebrytów, którzy zarabiają nawet po śmierci. Zaczynamy!

Eurowizja 2020 w WERSJI LEGO! Jest POLKA! >>

10. Albert Einstein

Choć wydaje się, że w przypadku tego wybitnego naukowca ciężko jest określać go mianem "celebryty", to trzeba przyznać, że na stałe wszedł w popkulturowy kanon. Nie tylko jego formuła „E=m2” jest znana na całym świecie, ale także jego twarz!

Albert Einstein firmie licencjonującej jego nazwisko i wizerunek przyniósł naprawdę duże pieniądze. Podobno w samym 2012 roku twarz fizyka, która została umieszczona na różnych gadżetach, przyniosła zysk w wysokości 10 milionów dolarów!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Looking over the week's to-do list ✅

Post udostępniony przez Albert Einstein (@alberteinstein)

 

9. Marilyn Monroe

Aktorka była prawdziwym symbolem seksu w latach pięćdziesiątych i nadal nie znika z popkultury. Powstaje wiele filmów czy obrazów, które oddają Monroe jej piękno i opowiadają o tragicznym życiu. Mało kto mógł się spodziewać, że aktorka ponad 50 lat po swojej tragicznej śmierci nadal będzie zarabiać – i to miliony. W samym 2012 roku była to kwota w wysokości aż 10 milionów dolarów!

 

8. John Lennon

Jeden z najlepszych piosenkarzy i kompozytorów oraz były członek zespołu The Beatles został zastrzelony 1980 roku. Jednak nawet czterdzieści lat po śmierci spuścizna Lennona przynosi ogromne dochody.

Mówi się, że tylko w 2012 roku przychód ze sprzedaży jego muzyki przyniósł zarobek w wysokości 12 milionów dolarów. Nie jest wiadome czy muzyka legendarnych Beatlesów kiedykolwiek przestanie się sprzedawać, więc z pewnością Lennon pojawi się jeszcze wielokrotnie w tego typu rankingach.

 

7. Prince

Piosenkarz był prawdziwą legendą muzyczną. Niestety, ale odszedł od nas w 2016 roku. Już wtedy był uważany za ikonę, a jego płyty wciąż się świetnie sprzedawały. Nie inaczej stało się po śmierci. W 2018 roku jego dziedzictwo przyniosło profit w postaci 13 milionów dolarów i zostało sprzedane aż 250 tysięcy jego płyt!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"I feel that we’re on the brink of something. It is going to be strict and wild and pretty." — Prince More than any other release in his four-decade-long recording career, Prince's iconic double album Sign O' The Times captured the artist in a period of complete reinvention. Primarily recorded between the end of 1985 and beginning of 1987, the era saw the dissolution of his band The Revolution, the end of his engagement to Susannah Melvoin, and the creation (and ultimate abandonment) of the albums Dream Factory, Camille, and Crystal Ball. By the end of that period of transformation, Prince emerged with one of his most urgent and wide-ranging releases to date—an epochal double album that would be hailed as a creative, critical, and commercial triumph. #PrinceSOTT

Post udostępniony przez Prince (@prince)

 

6. Hugh Hefner

Założyciel Playboya w chwili śmierci w 2017 roku miał fortunę w wysokości 40 milionów dolarów. Jego imperium nadal się rozwija, głównie dzięki sprzedaży akcesoriów i ubrań z logo króliczka, które przyniosło zysk w postaci 15 milionów dolarów. Słynny znak Playboya z pewnością jeszcze długo nie wyjdzie z mody.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy Memorial Day weekend! 🇺🇸 #HMHFoundation

Post udostępniony przez Hugh M. Hefner (@hughhefner)

 

5. Bob Marley

Bob Marley jako legenda reagge stał się twarzą młodych i wyzwolonych ludzi. Nie tylko w przenośni, ale również dosłownie! Jego wizerunek możemy odnaleźć na koszulkach czy plakatach.

Chociaż muzyk zmarł w 1981 roku, to wciąż zarabia więcej pieniędzy niż niejedna gwiazda showbiznesu. W 2012 roku zysk ze sprzedaży płyt oraz z innych przedsięwzięć biznesowych sygnowanych jego imieniem przyniósł 17 milionów dolarów!

Facebook ma nowy wygląd. Jak wrócić do starej wersji? >>

 

4. Elisabeth Taylor

Ikona złotej ery Hollywood zdobyła rozpoznawalność nie tylko dzięki swojemu talentowi, ale także urodzie. Głośno było również o jej życiu prywatnym, bo Taylor wychodziła za mąż aż 8 razy!

Aktorka odeszła w 2011 roku, a zaledwie rok po swojej śmierci zarobiła aż 210 milionów dolarów. Wpływ na to miało nie tylko artystyczne dziedzictwo Taylor, ale również sprzedaż jej rzeczy osobistych, które osiągały rekordowe kwoty na aukcjach.

 

3. Kurt Cobain

Wokalista zespołu Nirvana w latach 90. tych na dobre wprowadził grunge do muzyki. Nic dziwnego, że dla wielu osób wciąż jest prawdziwą ikoną. Tantiemy z takich piosenek jak Smells Like Teen Spirit przynoszą fortunę. Świadczyć może o tym fakt, że gdy w 2006 roku Courtney Love sprzedawała swoje udziały do muzyki Nirvany, to tylko za 25% akcji otrzymała kwotę w wysokości 50 milionów dolarów!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kurt Cobain (@kurtcobain)

 

2. Michael Jackson

Król popu na swoją spektakularną karierę pracował całe życie. Nic dziwnego, że jego muzyka nadal jest żywa i to nie tylko w sercach najwierniejszych fanów. Jedyne trzy lata po tragicznej śmierci w 2009 roku jego muzyczna spuścizna przyniosła fortunę w wysokości 145 milionów dolarów. Wygląda na to, że królem jest się także po śmierci!

 

1. Elvis Presley

Legenda rock'n'rolla na zawsze zmieniła muzykę. Presley kochany był nie tylko w latach swojej świetności, ale jest także dzisiaj. Nic dziwnego, nie bez powodu był artystą, który sprzedał około 600 milionów egzemplarzy swoich albumów. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że tylko w 2012 roku Elvis zarobił 55 milionów dolarów dzięki swojej muzyce. Tak się dzieje, gdy zmieniasz bieg historii muzyki!

Imiona roku wybrane – te najdziwniejsze i najpopularniejsze [LISTA] >>

Zdziwiły Was nazwiska na tej liście?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj