Reklama
placeholder
News

Daddy Yankee po 32 latach kończy karierę. To jego ostatni album i koncerty

Daddy Yankee po 32 latach kończy karierę. To jego ostatni album i koncerty

fot. materiały prasowe/Universal Music Polska

Reklama
Reklama
placeholder

Daddy Yankee zapowiedział muzyczną emeryturę. Król reggaetonu ogłosił pożegnalny album Legendaddy oraz trasę La Ultima Vuelta.

Camila Cabello zagra koncert na TikToku. Kiedy oglądać? >>

Daddy Yankee kończy karierę: płyta, koncerty 

Światowej sławy gwiazdor przekazał zaskakującą informację, prezentując filmik w mediach społecznościowych. 

Dziś ogłaszam muzyczną emeryturę, żegnając się swoją najlepszą płytą i najlepszą trasą. Mówię „żegnaj” 32 latom w branży, wydając płytę „Legendaddy”. Dostaniecie tu wszystkie moje artystyczne wcielenia, wszystkie definiujące mnie style na jednym albumie – powiedział Daddy Yankee.

Legendaddy będzie pierwszym albumem Daddy’ego Yankee od 10 lat. Trasa koncertowa La Ultima Vuelta rozpocznie się w Portland w stanie Oregon 10 sierpnia 2022 roku.

Maneskin – koncert w Polsce z nową datą >>

Daddy Yankee – informacje

Daddy Yankee, zwany przez fanów i krytyków królem reggaeton, jest uznawany za jedną z najbardziej wpływowych postaci na scenie latin urban.

W 2004 roku wydał singiel Gasolina, który przyczynił się do popularyzacji muzyki reggaeton na świecie. Od tego czasu sprzedał 30 milionów płyt, co czyni go jednym z najpopularniejszych latynoskich artystów w historii. Jego album Barrio Fino otrzymał tytuł latynoskiego bestsellera dekady (2000-2009).

W 2017 roku, we współpracy z Luisem Fonsi, Daddy Yankee wydał megaprzebój Despacito. Był to pierwszy od 1996 roku hiszpańskojęzyczny singiel, który dotarł na szczyt listy Billboard Hot 100. Teledysk do piosenki ustanowił rekord serwisu YouTube, utwór stał się największym przebojem dziesięciolecia (2010-2019).

W tym samym roku Daddy Yankee został najchętniej słuchanym artystą w serwisie Spotify, a zarazem pierwszym latynoskim twórcą, któremu udała się to osiągnąć.

sanah i Natalia Grosiak z Mikromusic w piosence Czesława. Inspiracją słynny film >>

W 2019 roku Daddy Yankee, wspólnie ze Snowem, wypuścił inny wielki przebój – Con Calma.

W 2020 roku gwiazdor spełnił swoje marzenie i z Markiem Anthonym nagrał świąteczny przebój De Vuelta Pa’ La Vuelta, który z 300 milionami odsłon znalazł się na szczycie Tropical Airplay, notowania Billboardu.

W 2021 roku Daddy Yankee zaprezentował numer Problema, który przekroczył próg miliarda odsłuchań. Także w 2021 roku został pierwszym latynoskim artystą, który otrzymał wyróżnienie Billboard Hall of Fame.

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama