Reklama
placeholder
News

Matylda – Dawid Podsiadło zdradził kim jest bohaterka jego przeboju

Fot. YouTube.com/Dawid Podsiadło

Reklama
Reklama
placeholder

Dawid Podsiadło zdradził kim jest bohaterka jego przeboju Matylda. Możecie być zaskoczeni odpowiedzią!

Klaudia Halejcio wybrała imię dla dziecka. Znacie je z lektury szkolnej >>

Dawid Podsiadło – Matylda

Singiel Matylda znalazł się na trzecim albumie Dawida Podsiadło – Małomiasteczkowy – z 2018 roku. Podobnie jak inne utwory z krążka, piosenka stała się hitem. Akustyczną wersję na żywo do tej pory odtworzono na YouTube ponad 11 milionów razy!

Fani z pewnością zastanawiają się kto był inspiracją do stworzenia Matyldy. Niedawno zwycięzca drugiej edycji X Factor zdradził kim jest dziewczyna z jego piosenki.

Matylda – Dawid Podsiadło: kim jest?

W podcaście Podsiadło & Kotarski Dawid Podsiadło został zapytany o inspiracje do stworzenia Matyldy. W refrenie artysta śpiewa:

To Matylda, to Matylda

To Matylda podlewa mi dzisiaj sad

Nigdzie nie idę sam

To Matylda, to Matylda

Chce mi ciszę w prezencie od siebie dać

Ten wybuchowy dar.

17-letnia córka Pawła Golca śpiewa hit z 365 Dni. Pójdzie w ślady taty? >> 

„Matylda” była różnym utworem. Była o różnych rzeczach, zanim skończyła się na tym, na czym się skończyła. (…) Wyszedłem z domu i zobaczyłem w samochodzie, którym jeździłem, taki bilecik. (…) Ktoś wsadził mi za wycieraczkę bilecik, na którym było napisane wulgarnie. (…) Ja bardzo personalnie to odebrałem. (…) Jak wróciłem do domu, to zacząłem pisać. (…) Najpierw zacytowałem to, co było napisane tam, ale później pomyślałem (…) niech to będzie bajkowe, niech pasuje do tego baśniowego świata, który muzyka sugeruje. (…) – mówił Dawid Podsiadło.

Skąd się wzięła ta Matylda? Dla mnie zawsze inspirującą bardzo historią była historia opisana w filmie „Leon Zawodowiec”. (…) Imponowało mi to jak silna jest postać tej 13-letniej dziewczynki i wydawało mi się w jakimś sensie urocze, zwłaszcza w dzisiejszym świecie i w dzisiejszym stosunku do kobiet świata, że podmiot liryczny w tej piosence (…) będzie szukał inspiracji i siły właśnie w postaci nastoletniej dziewczynki. (…) Do niej się zwraca w refrenie. Tam są bezpośrednie odniesienia do filmu. (…) Wydawało mi się, że to będzie proste, że to o nią chodzi (…) – dodał.

Przypomnijmy, że rolę Matyldy w filmie Luca Bessona odegrała Natalie Portman. 

Radek Kotarski przyznał, że był pewien, że Matyldą z singla Dawida Podsiadło jest kobieta o takim imieniu, z którą piosenkarz na co dzień współpracuje.

Dawid Podsiadło i Daria Zawiałow W DUECIE! Za Krótki Sen będzie hitem? >>

Cały odcinek podcastu Dawida Podsiadło i Radosława Kotarskiego Redaktorze, pytanie do ciebie mam znajdziecie niżej. Pytanie o Matyldę pada w około 24:35 minucie.

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama