News

Doda wygrała z Polską w Europejskim Trybunale. Dostanie duże zadośćuczynienie

Doda wygrała z Polską w Europejskim Trybunale. Dostanie duże zadośćuczynienie

fot. Instagram.com/dodaqueen

Doda wygrała z Polską w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.Wyrok zapadł w czwartek 15 września 2022 roku.

Ewa Chodakowska pokazała zdjęcie ze szpitala. Jaki zabieg przeszła? >>

Doda obraziła uczucia religijne?

Między innymi dziennik Rzeczpospolita poinformował, że sąd uznał, że „Polska naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka skazując piosenkarkę Dodę za obrazę uczuć religijnych przez określenie autorów Biblii, jako ‘naprutych winem i palących jakieś zioła’”.

W 2009 roku Doda udzieliła wywiadu dziennikowi.pl, w którym powiedziała, że „w Biblii jest zapis stworzenia świata w siedem dni, a nie ma np. nic o dinozaurach”. Kiedy została zapytana czy bardziej wierzy w dinozaury niż Biblię, odpowiedziała:

Wierzę w to, co jest. W to, co przyniosła nam nasza matka Ziemia podczas wykopalisk, są na to dowody. Ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś tam napruty winem i palący jakieś zioła.

Doda na odważnych zdjęciach. Zrobił je fotograf Britney Spears >> 

Po ukazaniu się wywiadu do prokuratury wpłynęło doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia przedmiotu czci religijnej i obrażenia uczuć religijnych Dziennik.pl przypomina, że Dorota Rabczewska została ukarana w styczniu 2012 roku przez Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów grzywną w wysokości 5 tysięcy złotych. Piosenkarka odwołała się od wyroku, ale Sąd Okręgowy w Warszawie go utrzymał. 

Dorota Rabczewska wniosła skargę do Trybunału Konstytucyjnego, ale ten ją odrzucił. Artystka zwróciła się więc do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który przyjął sprawę do rozpatrzenia w 2017 roku.

Doda wygrała przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Polska ma jej zapłacić

15 września 2022 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, że wobec Dody złamano zapis, który gwarantuje każdemu prawo do wolności i wyrażania opinii, a Polska ma wypłacić piosenkarce 10 tysięcy euro.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.