News

Hot16Challenge: osoby z zespołem Downa podjęły wyzwanie! [WIDEO]

Hot16Challenge: osoby z zespołem Downa podjęły wyzwanie! [WIDEO]

Fot. Instagram.com/pan_kobas

Osoby z zespołem Downa podjęły wyzwanie Hot16Challenge! Jak im poszło? Zobaczcie wideo i posłuchajcie ich wersów.

Oni zaskoczyli swoim udziałem w #Hot16Challenge – tego nikt się nie spodziewał >> 

Hot16Challenge – o co chodzi, zasady.

Hot16Challenge już jakiś czas temu pojawiło się w internecie. W 2020 roku wyzwanie wróciło ze zdwojoną siłą i na nowo podbiło sieć! Przypomnijmy, że Hot16Challenge2 towarzyszy zbiórka pieniędzy na rzecz walki z SARS-CoV-2. Do tej pory „Beef z koronawirusem” wsparło ponad 91 tysięcy osób. Zebrano prawie 3,5 miliona złotych!

Jakie są zasady Hot16Challenge? To bardzo proste! Chodzi o to, żeby nagrać przynajmniej 16-wersowy utwór i nominować do tego kolejne osoby. Na wykonanie zadania wyznaczono 72 godziny, czyli dokładnie 3 doby.

Hot16Challenge – kto nagrał?

Do Hot16Challenge2 dołączyło już mnóstwo gwiazd – raperów, wokalistów muzyki pop, aktorów, youtuberów, a nawet polityków. Swoje „gorące szesnastki” nagrali m.in.: Taconafide, Bedoes, Mata, Dawid Podsiadło, Monika Brodka, Margaret, Andrzej Seweryn, Gimper, Friz, Wersow, Kasia Nosowska, Michał Szpak, Cleo, Sylwia Lipka, Dawid Kwiatkowski,  Roksana Węgiel, Maryla Rodowicz, Adam Bodnar, Andrzej Duda, Sylwia Przybysz, Julia Wieniawa, Sobota, Kamil Bednarek, Baron i Krzysztof Krawczyk.

Julia Wieniawa w #Hot16Challenge! "Nie muszę pamiętać, który dres założyć do zdjęcia" >> 

Uczestnicy Down The Road. Zespół w Trasie – Hot16Challenge

Wyzwanie Hot16Challenge jakiś czas temu podjęli też uczestnicy programu Down The Road. Zespół w Trasie. To program, w którym Przemek Kossakowski wyrusza w podróż z sześcioma osobami z zespołem Downa. Wspólnie odwiedzają sześć krajów, łamią tabu i mierzą się ze stereotypami, którymi określa się ludzi z dodatkowym chromosomem 21.

Aleksandra Mandryga, Dominika Kasińska i Michał Milka zostali nominowani do Hot16Challenge2 przez artystę kabaretowego Mariusza Kałamagę. Ola została dodatkowo zaproszona do wyzwania przez zespół Frele.

W swoich Hot16Challenge uczestnicy Down The Road Zespół w Trasie wspominają przygody na planie programu Przemka Kossakowskiego, rapują o zespole Downa i pandemii koronawirusa. Wszyscy zachęcają do wsparcia zbiórki „Beef z koronawirusem”.

Kogo nominowali do Hot16Challenge2? Dominika wytypowała Macieja Musiała, Michał – Melę Koteluk, Anię Karwan, Dodę, Reni Jusis i Sarsę. Ola wymieniła Piotra Żyłę, Joannę Moro i dziewczynę Przemysława Kossakowskiego – Martynę Wojciechowską. ;-) 

Hot16Challenge w wykonaniu uczestników programu DownThe Road. Zespół w Trasie znajdziecie niżej.

Jak Wam się podoba?

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moi Drodzy, wszyscy walczmy z koronawirusem i wspierajmy na różne sposoby naszych wspaniałych medyków. Akcja #hot16challenge2 to dowód, że o nich myślimy. W tym czasie myślimy też o naszych bliskich i znajomych. Czas Down The Road sprawił, że poznałam ich wielu i nie czuje się teraz samotna! Dziękuję wszystkim!❤ By pomóc innym nabrałam odwagi i nawet pierwszy raz próbuję rapu.🙃😀 Mariusz Kałamaga dziękuję za nominację i beat od NOŻYG Dziękuję mojemu bratu Tomaszowi Kasińskiemu ❤️ za pomoc przy tekście i przy obróbce nagrania. Jesteś kochany 💕 https://youtu.be/u21gSnBkzSM #downtheroad #zespoldowna #zespolwtrasie #zespolwdomu #downsyndrome #downsyndromelove #rapujemy #medycy #down_the_road_zespol_w_trasie_ #downtheroadzespolwtrasie @przekossakowski @mariusz_kalamaga @maciejmusial_official @wiernikpro @ttv.pl @tvn.pl #ttv #TVN https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

Post udostępniony przez Dominika Kasińska (@d_kasinska)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jest postój, jest i foteczka!📸 #downtheroad #downsyndrome #downsyndromelove #zespolwtrasie #podroz

Post udostępniony przez Down the road. Zespół w trasie (@downtheroad.zespolwtrasie)

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dzisiejsze pożegnanie z bohaterami #downtheroad było szczególne. Powrót na ziemię z planety samodzielności i przygody nawet nie bolesny, bo w objęcia bliskich. jednak dla wielu rodziców dzieci z zespołem Downa i pełnoletnich osób z trisomią to twarde lądowanie wobec faktu, że przyszłość ich dzieciaków nie koniecznie musi być taka jak widzieliśmy przez ostatnie kilka tygodni z #zespolwtrasie. codzienność życia rodzin z zespołem downa to porażki, upokorzenia, odtrącenie i niepewność jutra. To oczywiście też chwile szczęścia, wielkich uniesień, miłości i sukcesów - ale wymuszone harówą ponad to co wyobrażamy sobie kiedy myślimy o rodzicielstwie. patrząc na pionierskie wyzwanie jakiego podjęli się bohaterowie i realizatorzy programu #downtheroad nie zapominajmy, że rzeczywistość osób z zespołem Downa w Polsce i na świecie jest bardzo trudna. że to co widzimy na ekranie to dla większości osób z zD rzecz być może nieosiągalna. Zespół Downa jak co tydzień wspomina #przemekkossakowski na początku programu to „jeden chromosom więcej”. tak. ale w tym chromosomie jest 256 uszkodzonych genów, z których powstaje 30 bilionów źle funkcjonujących komórek. to wpływa na jakość życia i zdrowie osób z trisomią. a w skrajnych przypadkach powoduje utratę kontaktu z otoczeniem, degenerację umysłu, ciała i funkcjonowanie na granicy życia i snu. możesz pomóc wiedząc o tym. możesz pomóc pamiętając, żeby zamiast obraźliwego „down” używać dźwięcznie brzmiącego „zespół downa” lub trisomia. Nie spodziewałem się, że program będzie tak popularny, a osoby z zespołem Downa zostaną celebrytami ; ) sława jednak szybko mija, ale wierzę, że wzruszenia z programu na zawsze zmieniły wasze postrzeganie zespołu Downa. To dla mnie ważne. Bo mój dzieciak Jonatan - #kosmitekjo też jest z planety T21. Trzymam za niego kciuki i za lepszy, piękniejszy świat gdzie odmienność genetyczna nie jest powodem do smutku, a może być powodem do dumy : )

Post udostępniony przez Kobas Laksa (@pan_kobas)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj