News

Dua Lipa dostała nowe obywatelstwo. Podziękowała na Instagramie

Dua Lipa dostała nowe obywatelstwo. Podziękowała na Instagramie

fot. instagram.com/dualipa

Dua Lipa urodziła się w Londynie w 1995 roku. Trzy lata wcześniej jej rodzice wyemigrowali z Bałkanów z powodu politycznej niestabilności i wojny, podobnie jak wielu innych albańskich Kosowian, którzy cierpieli z powodu represji. W sierpniu 2022 roku Dua Lipa została honorowa ambasadorką Kosowa, mianowaną przez prezydent Vjosę Osmani.

Dzień przed zakończeniem jej trasy koncertowej Future Nostalgia na Placu Skanderbega w Tiranie w Albanii, piosenkarka otrzymała także albańskie obywatelstwo.

Dua Lipa: fajerwerki na koncercie, trzy osoby ranne. Artystka zareagowała >>

Dua Lipa – albańskie obywatelstwo

27 listopada 2022 roku Dua Lipa otrzymała albańskie obywatelstwo z rąk prezydenta kraju, Bajrama Begaja. 27-letnia piosenkarka urodziła się w rodzinie Albańczyków w Londynie, ale otrzymała ten zaszczyt za rozsławianie Albańczyków na arenie międzynarodowej.

Dua Lipa podziękowała za przyznanie albańskiego obywatelstwa na swoim profilu na InstagramieDziękuję prezydencie Bajram Begaj i burmistrzowi @erionveliaj za ten zaszczyt ~ dostałam obywatelstwo albańskie!!.

Wpisowi towarzyszyły między innymi zdjęcia z ceremonii wręczenia jej obywatelstwa. W ceremonii uczestniczyli także jej rodzice oraz rodzeństwo. 

Piosenkarka podzieliła się także zdjęciami z kolejnego dnia po otrzymaniu przez nią obywatelstwa, czyli 28 listopada, kiedy przypada albańskie święto niepodległości. 

Kibic zmienił barwy po golu Lewego. Spotkali się po meczu >>

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.