News

Dua Lipa: nowe wydawnictwo artystki coraz bliżej! Kiedy premiera Future Nostalgia Deluxe Album?

Dua Lipa: nowe wydawnictwo artystki coraz bliżej! Kiedy premiera Future Nostalgia Deluxe Album?

fot. materiały prasowe

Gratka dla fanów Duy Lipy! 28 sierpnia ukazała się płyta Club Future Nostalgia, na której znalazły się zremiksowane hity pochodzące z marcowego wydawnictwa wokalistki Future Nostalgia. Z kolei 27 listopada swoją premierę będzie miało kolejne wydawnictwo piosenkarki - Future Nostalgia Deluxe Album, specjalne wydanie, w którym znajdzie się zarówno album Future Nostalgia jak i Club Future Nostalgia!

Nad płytą Club Future Nostalgia czuwała i zmiksowała ją na wzór klasycznego mixtape'u The Blessed Madonna. Marea Stamper, jak naprawdę nazywa się artystka, to urodzona w Kentucky, a teraz rezydująca w Londynie DJ-ka i producentka, która jest jedną z najsławniejszych postaci na światowej klubowej scenie.

Album stanowi eklektyczny, euforyczny miks łączący przeszłość i teraźniejszą. House'owe klimaty z lat 90. współgrające z najlepszym popem 2020 roku. 

Viki Gabor i Roxie Węgiel w jednej kampanii reklamowej! Jak wypadły? >>

Dua Lipa – Club Future Nostalgia

Na płytę Club Future Nostalgia trafiły kooperacje Duy z Gwen Stefani, Madonną, Missy Elliott i BLACKPINK. Za remiksy odpowiadali natomiast legendarni Masters At Work, ojciec chrzestny muzyki house Larry Heard (znany też jako Mr Fingers), japoński supergwiazdor Gen Hoshino, wszechstronnie utalentowany Mark Ronson, król seksownych remiksów Jacques Lu Cont, współpracownik i producent Erykah Badu - Zach Witness, brytyjski DJ i producent Midland, prawdziwa instytucja disco Horse Meat Disco, Joe Goddard znany z Hot Chip i 2Bear, a także królowa undegroundu Jayda G, wybitny DJ i remikser Paul Woolford, koreańsko-amerykańska gwiazda Yaeji oraz legenda Detroit House - Moodymann.

The Blessed Madonna wykorzystała klasyczne, popowe sample takich artystów jak Janet Jackson, Neneh Cherry, Gwen Stefani czy Jamiroquai, by połączyć wszystkie remiksy w spójną całość. Sięgnęła też po fragmenty kultowych nagrań house'owych, soulowych i disco takich twórców jak Robert Owens, The Art Of Noise, Cajmere, Gaz, Lyn Collins i Larry Heard. 

Niektóre sklepy otwarte od 21 listopada? Wiceminister komentuje >>

Album promuje opublikowany niedawno singiel Levitating z Missy Elliott i Madonną. 

Te ostatnie miesiące były surrealistycznym doświadczeniem. Oglądałam was wszystkich tańczących i urządzających imprezy na Zoomie do piosenek z Future Nostalgia i czułam się, jakbyśmy byli razem w klubie. Sprawiało mi to wielką radość, choć oczywiście wolałabym wykonywać te utwory na żywo. Wtedy jednak zdecydowałam, że z pomocą The Blessed Madonna, dodam tym nagraniom nieco bardziej klubowego charakteru i tak powstał mixtape Club Future Nostalgia. Do naszej zabawy zaprosiliśmy kilkoro przyjaciół i kilka legend – mówi Dua Lipa.

Kiedy Dua zaproponowała mi przekształcenie Future Nostalgia w taneczny mixtape, byłam zachwycona, ponieważ wiedziałam, że będę mogła pokazać siebie z zupełnie inne strony, ale także przedstawić moich bohaterów i bohaterki zarówno z popowej jak i klubowej sceny - opowiada o pracy na płytą The Blessed Madonna. 

Po raz pierwszy spotkałam Duę podczas rave'owej imprezy na Glastonbury i to, co proponuję na tym albumie jest nawiązaniem do tamtej wyjątkowej nocy. Poproszono mnie, by wykorzystać to, co najlepsze zarówno z undegroundu, jak i mainstreamu muzyki tanecznej. Pewnie większość z was słyszała już o Marku Ronsonie, ale teraz poznacie także Moodymanna, Jaydę G czy Midlanda. Przygotowany przeze mnie miks to opowieść o muzyce tanecznej, popowej oraz o kobietach, które zdefiniowały te gatunki jak Madonna, Missy Elliott, Janet Jackson, Gwen Stefani i BLACKPINK. Odkąd zajęłam się tym projektem, mój podziw dla Duy tylko się pogłębił. Jest genialną, jedyną na pokolenie artystką, a do tego przemiłą osobą. Stworzenie tego swoistego listu miłosnego z tak legendarną obsadą było jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem. Club Future Nostalgia to muzyka na taneczne parkiety, za którymi tak tęsknilimy, a które są niedostępne – dodaje.

27 listopada swoją premierę będzie miało specjalne wydanie płyt Duy Lipy. Bonusowy album od artystki to dwupłytowe wydanie, w którym znajdziemy oryginalne utwory z płyty Future Nostalgia oraz Club Future Nostalgia, zawierającego remixy wszystkich kawałków z tego albumu zrealizowanych z udziałem światowych gwiazd muzyki!

Dua Lipa – Club Future Nostalgia - piosenki

Tracklista:
1. Future Nostalgia -Joe Goddard Remix
Sample:  Janet Jackson - The Pleasure Principle

2. Cool - Jayda G Remix.

3. Good In Bed - Gen Hoshino Remix and Zach Witness Remix
Sample: Neneh Cherry - Buffalo Stance
Sample:  Art Of Noise - Moments In Love

4. Pretty Please - Midland Refix.
    
5. Pretty Please - Masters At Work Remix. 
Sample: Cajmere - Coffee Pot (Percolator mix)

6. Boys Will Be Boys - Zach Witness Remix.
Sample: Lyn Collins - Think (About It)

7. Love Again - Horse Meat Disco Remix.

8. Break My Heart / Jamiroquai Cosmic Girl.
Sample: Jamiroquai - Cosmic Girl (Dimitri From Paris Dubwize Remix)

9. Levitating (feat. Madonna and Missy Elliott) - The Blessed Madonna Remix.

10. Hallucinate - Mr Fingers deep stripped mix
Sample: Gwen Stefani - Hollaback Girl
Sample:  Barbara Mason - Another Man

11. Hallucinate - Paul Woolford Extended Remix
Sample:  Larry Heard Presents Mr. White - The Sun Can’t Compare

12. Love Is Religion - The Blessed Madonna Remix.

13. Don't Start Now - Yaeji Remix.
Sample: Gaz - Sing Sing 
Sample: Robert Owens - Bring Down The Walls

14. Physical (feat. Gwen Stefani) - Mark Ronson Remix

15. Dua Lipa & BLACKPINK - Kiss and Make Up
       
16. That Kind Of Woman – Jacques Lu Cont Remix
Sample: Stevie Nicks - Stand Back Acapella 

17. Break My Heart - Moodymann Remix

 

Dla wszystkich fanów Duy Lipy przygotowaliśmy specjalny konkurs, w którym do wygrania są bilety VIP na koncert Studio 2054 transmitowany online! Nie musicie wychodzić z domu, by znaleźć się na koncercie Duy Lipy, który odbędzie się 27 listopada - odpowiedzcie na pytanie konkursowe i bawcie się na występie i nie tylko!
 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.