News

Te gwiazdy dokonały coming outu w 2021 roku

Te gwiazdy dokonały coming outu w 2021 roku

fot. Instagram.com/andrzejpiaseczny_official/Wikimedia Commons/Cntrl+Alt+Delete/Instagram.com/ddlovato

Co roku 11 października obchodzony jest Dzień coming outu. Które gwiazdy „wyszły z szafy” w 2021 roku?

Dzień coming outu został ustanowiony w 1988 roku w Stanach Zjednoczonych, ale świętuje się go międzynarodowo, m.in. w takich krajach jak Szwajcaria, Niemcy, Kanada, Irlandia i Wielka Brytania i Holandia. W Polsce „Dzień Wychodzenia z Szafy” po raz pierwszy na szerszą skalę był obchodzony w 2009 roku.

Dziecko Eminema jest niebinarne. Jak teraz się nazywa? >> 

Zobaczcie, które gwiazdy zdecydowały się na coming out w 2021 roku.

W języku polskim właściwe określenia dla neutralności płciowej nadal sprawiają kłopot. Żeby zachować tę neutralność, przy pisowni wyrazów w artykule użyliśmy litery x.

Andrzej Piaseczny

Z okazji 50. urodzin, Andrzej Piaseczny wydał album 50/50 z utworami skomponowanymi i wyprodukowanymi dla niego przez innych artystów.

Na płycie 50/50 znalazła się m.in. piosenka Miłość, w której wokalista śpiewa o „nim”. W maju 2021 roku na antenie Radia Zet, Andrzej Piaseczny zdradził, że Miłość opowiada o jego życiu.

 

 

Demi Lovato

Kilka miesięcy temu gwiazda ogłosiłx że jest osobą niebinarną. Nie identyfikuje się z żadną z płci. Od tej pory artystx używa zaimków they/them, które są neutralne płciowo.

To, że jestem niebinarna oznacza, że jestem kimś więcej niż binarnym mężczyzną lub kobietą. Wszyscy jesteśmy kimś więcej, jeśli pozwolimy sobie na spojrzenie w głąb siebie – powiedziała Lovato w rozmowie z 19th.

Artystx podkreśliłx, że traktuje swoją tożsamość płciową płynnie i w przyszłości może ona się zmienić.

 

 

Tommy Dorfman

W kwietniu 2015 roku Tommy Dorfman zaręczyła się Peterem Zurkuhlenem. W 2016 roku para wzięła ślub. Rok później Dorfman ujawniła się jako osoba niebinarna.

W lipcu 2021 roku 29-latka, znana z serialu 13 Powodów, udzieliła wywiadu dla magazynu Time, w którym powiedziała, że od roku prywatnie identyfikuje się i żyje jako kobieta – kobieta trans.

 

Emma Corrin

Jakiś czas temu gwiazda serialu The Crown oświadczyła, że identyfikuje się zarówno jako kobieta, jak i osoba niebinarna. Używa zaimków she/they.

 

Wróżbita Maciej

Maciej Skrzątek, znany w Polsce jako Wróżbita Maciej, dokonał coming outu w lipcu 2021 roku na antenie Radia Nowy Świat. Wyznał, że od prawie 20 lat jest w szczęśliwym związku ze swoim partnerem i chętnie zalegalizowałby z nim związek, gdyby miał  taką możliwość.

 

Marta Warchoł

Na początku lipca dziennikarka dokonała publicznego coming outu, publikując zdjęcie, na którym całuje swoją partnerkę.

 

Aleksanra Jarmolińska

Kilka dni przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, polska strzelczyni dokonała oficjalnego coming outu. Na ceremonii otwarcia  Aleksandra Jarmolińska pojawiła się w tęczowej maseczce. Olimpijka wzięła w Danii ślub ze swoją partnerką.

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.