Reklama
placeholder
News

Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka. Czym się różnią i kiedy wypadają?

Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka. Czym się różnią i kiedy wypadają?

pxhere.com

Reklama
Reklama
placeholder

Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka – czym różnią się te święta? A może to jeden i ten sam dzień? Otóż nie! Mamy w ciągu roku wiele ciekawych świąt, a jak doskonale wiemy, im więcej okazji, tym więcej prezentów. :-) 

Taco Hemingway nagrał piosenkę z Darią Zawiałow. Supro znajdzie się na jej nowej płycie >>

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny — różnice 

Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka to dwa różne świętaDzień Chłopaka obchodzimy 30 września, a Dzień Mężczyzny 10 marca (dwa dni po dniu kobiet!). Co ciekawe, inna proponowana data Dnia Mężczyzn to 4 kwietnia. Tego dnia w niektórych szkołach w okresie PRL urządzano obchody podobne do świętowania dnia kobiet (goździki, rajstopy, te sprawy :-)).

Dzień Chłopaka tuż, tuż – dziewczyny, koniecznie złóżcie życzenia wszystkim bliskim chłopakom!

Czym się różni Dzień Mężczyzny od Dnia Chłopaka? W Dniu Chłopaka możemy składać życzenia wszystkim młodym mężczyznom – to świetna okazja na przyniesienie np. cukierków na lekcje czy zajęcia na uczelni. Z kolei na Dzień Mężczyzn życzenia kierujemy przede wszystkim do ojców, wujków i mężów. Choć przypuszczamy, że niejeden poważny mężczyzna z radością obchodziłby oba te święta.

Caroline Derpienski i jej partner nie mieszkają razem. Dlaczego? >>

Dzień Mężczyzny na świecie — daty

Dzień Mężczyzn obchodzony jest na całym świecie. Międzynarodowe święto panów obchodzi się 19 listopada w takich krajach jak Holandia, Jamajka, Kanada, Malta, Mołdawia, Indie, Irlandia, Republika Południowej Afryki, Singapur i Stany Zjednoczone. Niektóre państwa obchodzą Dzień Mężczyzn w jeszcze innym terminie. Przykładowo Brazylia świętuje 15 lipca, a Rosja 23 lutego.

Panowie – wychodzi na to, że możecie świętować prawie codziennie! :-) 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama