News

Ed Sheeran: Piosenkę „Love Yourself” miała śpiewać Rihanna!

Ed Sheeran: Piosenkę „Love Yourself” miała śpiewać Rihanna!

Czasami okazuje się, że hity, które pokochał świat, zostały stworzone nie dla tej gwiazdy, która ostatecznie je zaśpiewała. Jak się okazuje, jednym z takich przykładów jest w piosenka „Love Yourself”.

Ed Sheeran w wywiadzie dla magazynu Rolling Stone przyznał, że tekst do piosenki „Love Yourself” pisał z myślą o Rihannie. Piosenka miała jednak wtedy bardziej „niegrzeczny” tekst. (Pojawiały się w niej słowa "If you like the way you look that much/ Oh, baby you should go and f--k yourself.").

„W mojej głowie tylko Rihannie taki tekst mógł ujść płazem” – powiedział Sheeran w wywiadzie. Później artysta stwierdził jednak, że złagodzi nieco tekst piosenki i zaproponował ją Justinowi Bieberowi.

Ostatecznie to właśnie Justin nagrał piosenkę na swój czwarty studyjny album „Purpose”. Utwór był nominowany do dwóch nagród Grammy i trafił na listy przebojów w 16 różnych krajach, a Ed Sheeran dzięki tantiemom za napisanie tekstu mógł pozwolić sobie na rok wakacji :) Chyba nie wyszło to najgorzej, nie sądzicie? ;)

Zobacz też: Ed Sheeran rapuje w piosence „Monster” Kanye Westa i Nicki Minaj! 

Zobacz też