News

Emily Ratajkowski napisała książkę. O czym jest Moje Ciało?

Emily Ratajkowski napisała książkę. O czym jest Moje Ciało?

fot. materiały prasowe

Emily Ratajkowski, którą ogromną popularność zdobyła występując w klipie Blurred Lines Robina Thicke i jedna ze słynnych modelek, napisała książkę. O czym jest Moje Ciało?

27 kwietnia 2022 roku swoją premierę w Polsce miała książka Emily Ratajkowski pod tytułem Moje Ciało. Modelka i influencerka postanowiła podzielić się z fanami swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami związanymi z własnym ciałem i jego postrzeganiem. 

Ratajkowski sądziła, że skoro jej ciało należy do niej, decyzja, aby na nim zarabiać jest oznaką siły i niezależności. Z czasem jednak zaczęła mieć wątpliwości: a co, jeśli decyzja tylko pozornie należy do mnie? Co, jeśli zasady ustalają mężczyźni, a kobieta jest wynagradzana wyłącznie wtedy, gdy swoim ciałem wpisuje się w ich fantazje? Co to znaczy być kobietą i równocześnie towarem?

Twitter: Elon Musk przejmuje platformę. Ile zapłaci? >>

Te przemyślenia stały się punktem zapalnym do uświadomienia o brutalnej prawdzie, czego owocem jest bardzo osobista książka o roli kobiecych ciał w uprzedmiatawiającej i szowinistycznej popkulturze oraz próba odpowiedzi na pytanie: jak kobiety mogą wyzwolić się od władzy męskiego punktu widzenia?

Kim jesteście, żeby mi wmawiać, że tańcząc nago, pozbawiam się podmiotowości? Czy mówienie mi, co mam robić ze swoim ciałem, nie jest tak naprawdę antykobiece? Nie próbujcie mnie kontrolować – mówi Emily Ratajkowski.

Wciągająca i poruszająca jak diabli – podsumowuje książkę Moje Ciało Amy Schumer. 

Bądźcie czujni – już niebawem w 4FUN.TV pojawi się specjalny konkurs, w którym do zgarnięcia będzie książka Emily Ratajkowski!

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.