News

Ennio Morricone: obchodzi 90-te urodziny! Wybieracie się na jego koncert?

Ennio Morricone: obchodzi 90-te urodziny! Wybieracie się na jego koncert?

materiały prasowe

Ennio Morricone, słynny włoski kompozytor i dyrygent, autor muzyki do takich filmów jak Cinema Paradiso, Pewnego razu na dzikim zachodzie, Malena czy Nietykalni, 10 listopada kończy 90 lat. A już 19 stycznia artysta w ramach trasy 60 years of music wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie. To będzie jedyna okazja, żeby zobaczyć tego artystę w naszym kraju!

Ennio Morricone urodził się w Rzymie 10 listopada 1928. Talent i zamiłowanie do muzyki odziedziczył po ojcu, słynnym włoskim trębaczu. Już w wieku sześciu lat stworzył pierwsze kompozycje.

Morircone napisał muzykę do ponad 500 filmów, współpracował z reżyserami włoskimi i międzynarodowymi, w tym Sergio Leone, Gillo Pontecorvo, Pier Paolo Pasolini, Bernardo Bertolucci, Giuliano Montaldo, Lina Wertmüller, Giuseppe Tornatore, Brian De Palma, Roman Polański, Warren Beatty, Adrian Lyne, Oliver Stone, Margarethe von Trotta, Henry Verneuil, Pedro Almodovar i Roland Joffe. Do jego najbardziej znanych filmów należą: Bitwa o Algier, Sacco i Vanzetti, Cinema Paradiso, The Legend of 1900, Malena, „Nietykalni, Pewnego razu w Ameryce.

Bilety na koncert Ennio Morricone w 4FUN.TV

Dobra wiadomość! Będziemy mieli dla Was bilety na ten wyjątkowy koncert, w którym muzyka łączy się z filmem. Już 19 stycznia wybitny kompozytor i dyrygent wystąpi wraz z orkiestrą w Krakowie. Bądźcie czujni i obserwujcie nasz fanpage na Facebooku 4FUN GOLD HITS, do wygrania będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia!

Ennio Morricone z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną | Kraków 2019

19 stycznia 2018 r., TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7

Organizator: JVS Group Sp. z o.o.

Bilety dostępne na: www.ebilet.pl

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.