Reklama
placeholder
News

Trwa EuroSkills 2023 w Gdańsku. Podczas finału wydarzenia wystąpi m.in. Bednarek

Trwa EuroSkills 2023 w Gdańsku. Podczas finału wydarzenia wystąpi m.in. Bednarek

fot. Kamil Domanski/WorldSkills Europe

Reklama
Reklama
placeholder

EuroSkills Gdańsk 2023 to ósma edycja odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills – największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności.

Odbywający się co dwa lata i organizowany przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi, EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizują o szansę zostania najlepszym w Europie w wybranej przez siebie umiejętności.

EuroSkills Gdańsk 2023 powitał 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów w wieku poniżej 25 lat z 32 krajów, aby mogli wziąć udział w konkursach i pokazach w 43 różnych umiejętnościach i zawodach. Przestrzeń konkursowa liczy ponad 50 tys. m² powierzchni. 

Widzowie mogą bezpłatnie śledzić zmagania konkursowe, a także spróbować swoich sił w strefach „Try-a-Skill”. To doskonała okazja, żeby zachęcić młodych ludzi do rozwinięcia swojej pasji i wdrożenia się w przyszły zawód. EuroSkills Gdańsk 2023 jest także okazją do podjęcia tematu przyszłości edukacji zawodowej w całej Europie. W ramach konkursu odbywa się VI Międzynarodowy Kongres Edukacji i Szkolnictwa Zawodowego. Podczas tegorocznej edycji kongresu poruszane są tematy odnoszące się do globalnych trendów w edukacji i obchodów Europejskiego Roku Umiejętności.

EuroSkills Gdańsk 2023: kto z Polski?

Podczas EuroSkills Gdańsk 2023 nasz kraj reprezentuje kadra 41 zawodników w 36 konkurencjach. Większość z nich na międzynarodowe igrzyska umiejętności została wyłoniona podczas zawodów SkillsPoland. Rozegraliśmy je w listopadzie 2022 roku również na Pomorzu. Do zwycięzców konkursów branżowych dołączyli także laureaci „SkillsPoland Edycja Specjalna”, czyli uczestnicy zawodów, które odbywały się w szkołach i na uczelniach w całym kraju do kwietnia 2023.

EuroSkills Gdańsk 2023 jest organizowane przy współpracy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, WorldSkills Poland, WorldSkills Europe. Miasto Gdańsk jest gospodarzem, a konkurs odbywa się w AMBEREXPO, na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk oraz terenach przyległych. 

EuroSkills 2023 w Gdańsku: impreza zamknięcia

Jeśli jesteście z Gdańska albo spędzacie tam (jeszcze) letni weekend to koniecznie wybierzcie się, by zobaczyć tę imprezę. Na jej otwarciu 5 września wystąpili Gromee i Marta Gałuszewska, a podczas finału wydarzenia 9 września uczestnicy i widzowie będą bawili się na koncertach Sound’n’Grace oraz Bednarka.

fot. Olaf Sawajner/WorldSkills Europe

fot. Paulina Latek-Przybylska/WorldSkills Europe

fot. Paulina Latek-Przybylska/WorldSkills Europe

fot. Mikolaj Gorecki/WorldSkills Europe

fot. Kamil Domanski/WorldSkills Europe 

fot. Jakub Gruca/WorldSkills Europe

fot. Jacek Sadowski/WorldSkills Europe

fot. Jakub Gruca/WorldSkills Europe

fot. Jacek Sadowski/WorldSkills Europe

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama