Reklama
placeholder
News

Eurowizja 2023: gdzie się odbędzie konkurs organizowany przez Ukrainę i Anglię?

Eurowizja 2023: gdzie się odbędzie konkurs organizowany przez Ukrainę i Anglię?

fot. materiały prasowe

Reklama
Reklama
placeholder

W 2022 roku Eurowizję zwyciężył ukraiński zespół Kalush Orchestra. Niestety laureaci 66. edycji legendarnego konkursu piosenki nie będą mogli zorganizować jego kolejnej odsłony w Ukrainie ze względu na trwającą wojnę. W związku z tym organizatorzy wydarzenia podjęli decyzję, że Eurowizja 2023 odbędzie się w Anglii. Wiadomo już, które brytyjskie miasto zostało gospodarzem. 

Eurowizja 2023: konkurs w Wielkiej Brytanii poprowadzą ukraińscy prezenterzy >>

Eurowizja 2023 - miasto, gdzie się odbędzie?

Decyzją brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC oraz Europejskiej Unii Nadawców, Eurowizja 2023 odbędzie się w mieście Liverpool na Liverpool Arena. Anglia po raz ostatni zorganizowała konkurs piosenki w 1998 roku w Birmingham. Poza tym wydarznie odbyło się na wyspie 7 razy. Z racji tego, że to Ukraina wygrała zeszłoroczną edycję Eurowizji, na logo przyszłorocznego konkursu znajdzie się wyłącznie ukraińska flaga, a na scenie nie zabraknie prezenterów pochodzących ze zwycięskiego państwa. 

Eurowizja 2023: miasto wybrane. Jak zareagowali fani? >>

Producent wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji, Martin Österdahl, nie ma wątpliwości, że Liverpool jest idealnym miastem na organizację Eurowizji w 2023 roku:

Liverpool to idealne miejsce na organizację 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w imieniu Ukrainy. Miasto jest synonimem muzyki, a Liverpool Arena przekracza wszelkie wymagania potrzebne do zorganizowania globalnego wydarzenia na taką skalę. 

Eurowizja 2023 - data

 67. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju 2023 roku. Półfinały odbędą się 9 i 11 maja, z kolei finał 13 maja.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama