Reklama
placeholder
News

Eurowizja 2023: Edyta Górniak o przegranej Janna. Zarzuca fanom, że to ich wina

Eurowizja 2023: Edyta Górniak o przegranej Janna. Zarzuca fanom, że to ich wina

fot. youtube: Bądźmy Razem. TVP

Reklama
Reklama
placeholder

Edyta Górniak odniosła się do przegranej Janna w preselekcjach do Eurowizji 2023. Co według piosenkarki było powodem tego, że wokalista zajął 2. miejsce?

Blanka – od modelingu do Eurowizji 2023. Co wiemy o wykonawczyni Solo? >>

Eurowizja 2023: Edyta Górniak o przegranej Janna

W niedzielę 26 lutego 2023 roku dowiedzieliśmy się, że to Blanka z piosenką Solo będzie reprezentować Polskę podczas Eurowizji 2023 w Liverpoolu. Większość widzów chciało jednak, żeby na konkurs pojechał Jann z utworem Gladiator. Wokalista od początku był wyraźnym faworytem wśród internautów, a w głosowaniu widzów, którzy oddawali swoje głosy za pomocą SMS-ów, zdobył 12 punktów, czyli najwyższą możliwą sumę. Blanka z kolei zdobyła 10 punktów. SMS-y decydowały jednak o wygranej tylko w pięćdziesięciu procentach, a faworytką jurorów ostatecznie okazała się Blanka. Artystka otrzymała od jury 12 punktów oraz 10 od widzów, co w sumie dało jej 22 punkty, a Jann otrzymał od jury 7 punktów, czyli w sumie 19 punktów. 

Maryla Rodowicz na Eurowizji? Powiedziała, dlaczego nie wystąpiła w konkursie i komu teraz kibicowała >>

W jednym z wywiadów Edyta Górniak stwierdziła, że fani Janna za słabo się starali, aby ich faworyt wygrał preselekcję. Piosenkarka stwierdziła, że gdyby na Janna zostało wysłanych więcej SMS-ów, mógłby zająć 1. miejsce:

To jest trochę tak, że jeżeli mamy dziesięciu wykonawców, a jedzie jeden, to dziewięciu będzie niezadowolonych i fani będą niezadowoleni. Być może dzisiaj na widowni było najwięcej fanów właśnie Janna. (...) Jak widać podobnie wszyscy czuliśmy, bo przecież się nie umawialiśmy z jurorami, tym bardziej widownia, więc jeżeli tak bardzo ludzie by chcieli to by wygrał, bo przecież SMS-y decydowały w piędziesięciu procentach. Może zabrakło tych SMS-ów (...). Może ta grupa fanów, którzy byli na widowni, była bardzo przekonana, a jednak ludzie przed telewizorami poczuli jakoś inaczej, trudno powiedzieć.

Jak się jednak okazało po wynikach, to Jann otrzymał największą możliwą punktację z SMS-ów od widzów. Oznacza to, ze fani naprawdę stanęli na wysokości zadania. Według nieoficjalnych informacji, liczba zdobytych przez Janna głosów mogła być około trzykrotnie większa, niż przez Blankę. Jann miał otrzymać od widzów około 18 tysięcy głosów, a Blanka około 6 tysięcy głosów.

Eurowizja 2023 - kiedy się odbędzie?

67. edycja konkursu piosenki Eurowizji odbędzie się 9, 11 i 13 maja w Liverpoolu. 

@fakt_showbiz Publiczność wybrala Janna, a jury Blankę. Kto Twoim zdaniem powinien nas reprezentować na Eurowizji? #eurowizja #preselekcje #plotki #showbiz #jann #blanka #edytagórniak ♬ dźwięk oryginalny - Fakt.pl Showbiz

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama