Reklama
placeholder
News

Eurowizja 2024: Edyta Górniak wysłała swój utwór do preselekcji po czasie? Dostała zaledwie 5 punktów

Eurowizja 2024: Edyta Górniak wysłała swój utwór do preselekcji po czasie? Dostała zaledwie 5 punktów

fot. YouTube/ EdytaGorniakChannel/

Reklama
Reklama
placeholder

W tym roku, aby wybrać utwór, który będze reprezentował Polskę na Eurowizji 2024 telewizja publiczna zorganizowała wewnętrzne preselekcje. Zwyciężczynią została Luna z utworem The Tower i to ona pojedzie w maju do Szwecji reprezentować nasz kraj.

Wybory eurowizyjnej piosenki wzbudziły jednak na tyle dużo emocji, że TVP zdecydowała się pokazać dokładne wyniki i punkty przyznane wszystkim utworom. Okazuje się, że w głosowaniu Edyta Górniak ze swoją piosenką I remember zdobyła jedynie 5 punktów.

Eurowizja 2024 - preselekcje - jurorzy

W tym roku w ramach preselekcji głosowali jurorzy. Każdy z nich mógł przyznać punktację od 1 do 10 punktów każdej z 23 zgłoszonych piosenek. Jurorami byli:

  • Michał Hanczak – dziennikarz Eski
  • Piotr Klatt – zastępca dyrektora Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP, w przeszłości szef KFPP w Opolu i polskich preselekcji
  • Kasia Moś – reprezentantka Polski podczas Eurowizji 2017
  • Łukasz Pieter – dyrektor muzyczny Radia Zet
  • Konrad Szczęsny – prezes Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska

Eurowizja 2024 - preselekcje - punktacja

Piosenka The Tower zdobyła 34 punkty (5 od Konrada Szczęsnego, 10 od Łukasza Pietera, 9 od Michała Hanczaka i 10 od Piotra Klatta). Największą przegraną był utwór Justyny Steczkowskiej Witch-er Tarohoro, który przegrał tylko o 1 punkt (4 punkty od Kasi Moś, 10 od Szczęsnego, 9 od Pietera, 10 od Hanczaka).

Eurowizja 2024 - Edyta Górniak

Okazuje się, że Edyta Górniak uzyskała jedynie 5 puktów, które przyznał jej Piotr Klatt i znalazła się z piosenką I remember na 18. miejscu. Co prawda piosenkarka powiedziała, że zgłosiła utwór po czasie i nie mógł wziąć udziału w głosowaniu jurorów... jednak jeden z jurorów jej komentarz zdementował.

Michał Hanczak przyznał, że jurorzy mieli dostęp do konkursowych utworów od 8 lutego i jej piosenka była tam opublikowana od początku. Sam przyznał, że nie wie dlaczego Edyta Górniak powiedziała, że wysłała utwór po czasie.

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Malmö w Szwecji. 7 i 9 maja odbędą się półfinały, a 11 maja finał.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama