Reklama
placeholder
News

Jak głosować w półfinałach Eurowizji 2024?

Jak głosować w półfinałach Eurowizji 2024?

fot. Facebook: Eurovision Song Contest

Reklama
Reklama
placeholder

Pierwszy półfinał Eurowizji 2024 odbył się we wtorek 7 maja 2024 roku w Malmo Arenie w Szwecji. Drugi półfinał będzie miał miejsce już w czwartek 9 maja, a wielki finał w sobotę 11 maja. O tym, kto przechodzi do ostatniego etapu konkursu, podczas półfinałów decydują tylko widzowie. Głosy oddane przez profesjonalne jury nie mają żadnego wpływu na wynik końcowy. Przypominamy, że w finale konkursu weźmie udział po 10 uczestników z każdego półfinału. 

Eurowizja 2024: która będzie Polska? Znamy kolejność występów w półfinałach >>

Eurowizja 2024: półfinały - jak można głosować i jakie są zasady?

Podczas półfinałów Eurowizji 2024 w Polsce głosowanie odbywa się między innymi online. Głosy można oddawać w aplikacji Eurovision Song Contest oraz na oficjalnej stronie internetowej Eurowizji. W trakcie każdego z półfinałów wystartuje również głosowanie SMS-owe. Poza tym będzie można głosować dzwoniąc na numer telefonu, który zostanie podany przez organizatorów.

Niestety Polacy nie mogą głosować w drugim półfinale. Możemy głosować tylko w pierwszym półfinale (gdzie występuje nasz reprezentant) oraz w finale.

Najlepsza piosenka Polski w historii Eurowizji wybrana. Kto znalazł się na podium? >>

W półfinałach Eurowizji 2024 mogą głosować osoby pochodzące z 37 krajów uczestniczących i nieuczestniczących w konkursie, czyli z tak zwanej "reszty świata". Na terenie swojego kraju będzie można oddać głos tylko na reprezentanta z innego kraju. 

Po zakończeniu głosowania 10 najwyżej ocenionych piosenek w każdym uczestniczącym państwie otrzymuje od widzów punkty od 1 do 8, 10 i 12. Oznacza to, że widzowie z każdego z krajów oddają w sumie 58 punktów. 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama