Reklama
placeholder
News

Eurowizja 2024: wiadomo jak zostanie wybrany reprezentant Polski

Eurowizja 2024: wiadomo jak zostanie wybrany reprezentant Polski

fot. dziennikeurowizyjny.pl

Reklama
Reklama
placeholder

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach  7,9 i 11 maja 2024 roku w hali Malmö Arena w Szwecji. Polska jest jednym z 37 krajów, które potwierdziły swój udział w tegorocznej odsłonie tego legendarnego wydarzenia. Warto też wspomnieć, że po raz pierwszy w historii konkursu wezmą w nim udział Karaiby. Jak na razie nie wiadomo, jaką dokładnie rolę odegra region. Nie można jednak wykluczyć, że w Eurowizji 2024 weźmie udział reprezentant któregoś z państw z regionu Wysp Karaibskich.

Eurowizja 2024: Justyna Steczkowska chce zostać reprezentantką Polski! Ma już piosenkę >>

Polscy fani Eurowizji z pewnością zastanawiają się, który z artystów w tym roku będzie reprezentował nasz kraj.Z bardzo dużym zainteresowaniem internautów  - nie tylko w Polsce - spotkała się piosenka pod tytułem WITCH-ER Tarohoro Justyny Steczkowskiej. Wokalistka już od jakiegoś czasu wspomina o tym, że utwór powstał z myślą o tegorocznej Eurowizji i będzie chciała zgłosić go do preselekcji.

Eurowizja 2024 roku: wiadomo jak zostanie wybrany reprezentant Polski

 Wiadomo już, jak będą wyglądać tegoroczne preselekcje do Eurowizji w Polsce. 9 stycznia 2024 roku ogłoszono, że tegoroczny reprezentant naszego kraju zostanie wyłoniony na podstawie wewnętrznych preselekcji. Do 2 lutego 2024 roku artyści mogą zgłaszać swoje propozycje, które chcieliby zaprezentować podczas 68. Konkursu Eurowizji. Następnie specjalnie powołana komisja, w skład której wejdzie 5 członków oraz sekretarz Komisji Konkursowej spośród wszystkich nadesłanych utworów na drodze głosowania wybierze reprezentanta Polski i piosenkę. Każdy z jurorów przyzna notę od 1 do 10 punktów każdej nadesłanej propozycji. Wygrywa ta z piosenek, która zdobędzie najwięcej punktów. Jeśli zdarzyłby się remis, Sekretarz Komisji wówczas zwoła ją i to jej członkowie wspólnie wybiorą reprezentanta.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy poznamy nazwisko polskiego reprezentanta. Skład komisji, która go wybierze, będzie znany dopiero po ogłoszeniu wyników wewnętrznych preselekcji. Warto wspomnieć, że drogą wewnętrznych preselekcji polskiego reprezentanta do tej pory wybrano 12 razy. 

Eurowizja 2024: kto będzie reprezentował Polskę? Te gwiazdy mają być zainteresowane udziałem >>

Myślicie, że taki sposób wyboru artysty, który stanie w tym roku na scenie w Malmö jest słuszny?

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama