Reklama
placeholder
News

Eurowizja 2024: faworyci z Polski. Kto ma największe szanse na wygranie preselekcji?

Eurowizja 2024: faworyci z Polski. Kto ma największe szanse na wygranie preselekcji?

fot. youtube: Luna / Marcin Maciejczak / Justyna Steczkowska

Reklama
Reklama
placeholder

Zgłoszenia do wewnętrznych preselekcji na Eurowizję 2024 zostały zamknięte. Kto zdaniem internautów ma największe szanse na reprezentowanie naszego kraju podczas tegorocznej edycji legendarnego konkursu?

Eurowizja 2024 odbędzie się w Malmo Arenie w Szwecji od 7 do 11 maja. Wśród uczestników 68. edycji legendarnego konkursu piosenki i tym razem nie zabraknie Polski. Jakiś czas temu stało się jasne, że tegoroczny reprezentant naszego kraju zostanie wyłoniony na podstawie wewnętrznych preselekcji. Artyści mogli zgładzać swoje propozycje do 2 lutego 2024 roku do godziny 22:00. Reprezentanta Polski na Eurowizji 2024 niebawem wybierze specjalnie powołana komisja. W jej skład wejdzie pięcioosobowe jury oraz sekretarz Komisji Konkursowej. Każdy z jurorów przyzna notę od 1 do 10 punktów każdej nadesłanej propozycji. Wygra ta z piosenek, która zdobędzie najwięcej punktów.

O reprezentowanie Polski na Eurowizji 2024 roku powalczy około 100 osób. Aktualną listę kandydatów znajdziecie TUTAJ. Nie wiadomo jeszcze, kiedy poznamy wyniki preselekcji. Internauci mają już jednak pewnych faworytów. 

Eurowizja 2024: faworyci z Polski. Kto ma szanse na wygranie preselekcji według internautów?

O potencjalnych reprezentantach Polski na Eurowizji 2024 roku zrobiło się głośno na długo przed rozpoczęciem zgłoszeń do tegorocznych preselekcji. Pod koniec 2023 roku o zgłoszeniu swojej piosenki poinformowała Justyna Steczkowska. Przypominamy, że piosenkarka chciałaby pojechać na Eurowizję z utworem WITCH-ER Tarohoro, który nawiązuje do słowiańskiej kultury, łącząc klasyczne instrumenty z nowoczesnym brzmieniem. Utwór jest też inspirowany serią Wiedźmin. Poza Justyną Steczkowską swoją chęć udziału w Eurowizji 2024 na swoim profilu na Instagramie ogłosił również Marcin Maciejczak. Wiadomo już, że 18-latek zgłosił do tegorocznych preselekcji utwór pod tytułem Midnight Dreamer

Eurowizja 2024: która będzie Polska? Znamy kolejność występów w półfinałach >>

Jak ustalił portal Eurowizja.org, zarówno Justyna Steczkowska, jak i Marcin Maciejczak znaleźli się na liście potencjalnych reprezentantów Polski na Eurowizji 2024, o których najczęściej mówi się w Internecie. Poza artystami na liście nie zabrakło również Luny, która do preselekcji zgłosiła piosenkę The Tower, popularnej Tiktokerki Izabeli Zabielskiej, która zgłosiła utwór pod tytułem Nowhere to go, oraz Pana Savyana. Artysta zgłosił na eurowizyjne preselekcje piosenkę pod tytułem W kolorku amaretto, która również zyskała znaczną popularność na TikToku. 

Eurowizja 2024: Luna chce reprezentować Polskę. Wydała swoją propozycję utworu na konkurs >>

Oto kto według internautów ma największe szanse na wygranie preselekcji:

 • Justyna Steczkowska
 • Luna
 • Marcin Maciejczak
 • Izabela Zabielska
 • Pan Savyan

Swoich faworytów przedstawiła również redakcja portalu Eurowizja.org. Spośród kilkudziesięciu propozycji redakcja wybrała najlepszą piętnastkę, po czym dziesięć osób oddało punkty w eurowizyjnej skali 1-8, 10 i 12 punktów dla swojej ulubionej dziesiątki. Oto kto według redakcji portalu Eurowizja.org ma największe szanse na wygranie preselekcji:

 • Justyna Steczkowska - WITCH-ER Tarohoro (99 punktów)
 • Luna - The Tower (88 punktów)
 • Pan Savyan - W kolorku amaretto (81 punktów)
 • Assembled - Short Period Of Panic (47 punktów)
 • Izabela Zabielska - Nowhere To Go (42 punkty)
 • Mr Narcissus - Warrior (32 punkty)
 • Konrad - Paranoia (31 punktów)
 • Sonia Maselik - A Warrior (29 punktów)
 • Coals - Nowy Świat (28 punktów)
 • Anna Jurksztowicz feat. Chris Schittulli - Varsovie (25 punktów)

Kto waszym zdaniem powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2024?

Justyna Steczkowska - WITCH-ER Tarohoro

 

Luna - The Tower 

 

Izabela Zabielska - Nowhere To Go

 

Pan Savyan - W kolorku amaretto

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama